Skocz do zawartości

BMW e83 -- Woda pod nogami !!!!!


michalm.77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z woda na podłodze za przednimi siedzeniami, czyli jak siedzimy z tyłu to mamy wodepod nogami. Pierwsze mialem wode w bocznych otwieranych kieszonkach w bagazniku ale okazako sie ze woda dostawala sie przez płetwe na dachu bo jakis idiota zle zamontowal i woda wlewala sie sciankami do tych kieszonek. Myslalem ze prze to woda dostawala sie pod nogi. Ale po uszczelnieniu płetwy woda nadal dostaje sie pod nogi, uszczelki sa ok. Ma ktos jakis pomysl ? Wielkie dzieki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard.

Woda wlatuje przez drzwi, jak byś zdjął boczek w czasie deszczu to zobaczysz którędy, a jak odkleisz do tego gąbkę/piankę to zobaczysz, że to błąd powstały na etapie projektowania, bo woda zamiast ściekać w dół "środkiem" dzrzwi, to wpada prosto na zewnątrz, czyli pod boczek.

 

Należy piankę szczelnie przykleić, na przykład klejem do akwariów. No i dobrze by było przynajmniej wyjąć kanapę i plastiki z boku i trochę podnieść wykładzinę, żeby to wysuszyć, bo ja tam miałem bagno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i57.tinypic.com/cuoo9.jpg

 

Ja mam zrobione tak. Nie wygląda to może zbyt estetycznie, ale jest skuteczne. Przez uszczelkę szyby przecieka do środka, co zresztą jest teoretycznie przewidziane jako możliwe - pod spodem są otwory, które umożliwiają odpływ wody, ale dokładnie nad miejscem gdzie widać którędy cieknie woda blacha jest "głębiej" niż "krople spadają". Klej mam w tym najniższym miejscu na całej powierzchni blachy, żeby woda się tam nie zatrzymywała.

 

 

A zdjęcie boczków jest bardzo proste. Jedna śruba pod zaślepką przy klamce, dwie pod rączką (osłoną - u mnie aluminium) i jedna pod plastikową zaślepką pod podłokietnikiem. Dalej już tylko zatrzaski.

Z przodu jest jeszcze jedna śruba pod zaślepką z napisem airbag i uwaga na poduchę!!! jest przykręcona do boczków kilkoma nakrętkami, chyba 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie ze w prawych drzwiach nie byla przyklejona ta pianka a w lewych byla po przecinana. Nie wiem co za idiota tam palce wsadzal ale pewnie jak przyciemniali szyby bo musieli je wyciagac. Wiec prawa strona teraz jest ok a lewa zrobiona folia budowlana ;-) do czasu jak kupie nowa pianke. Teraz czekam na deszcz ;-) Wielkie dzieki za rade oby bylo ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj tylko o dokładnym wysuszeniu wykładzin bo pięknie chłoną wodę :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.