Skocz do zawartości

problemy z ODMA? (znikanie oleju)


dangersexy

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM,

mam dosc nietypowy problem. Otoz pojawilo sie u mnie dziwne znikniecie oleju. Opisze sprawe po krotce. Ostatnio gdy nie bylo mnie w Polsce moja dziewczyna przejechala dystans okolo 350-400 km. Nastepnie podczas sprawdzania poziomu oleju zauwazyla ze jest przy poziomie minimalnym. Przed przejechaniem w/w dystansu osobiscie sprawdzalem olej i byl nieco ponizej maksimum. Odleglosc na bagnecie miedzy min i max to okolo 1 litr oleju. Tyle wiec zniknelo po przejechaniu zaledwie mniej niz 400 km! Dodam ze wczesniej samochod nie bral oleju, jest swiezo po zrobieniu rozrzadu i nie ma zadnych wyciekow.

Na forach ludzie pisza o dziwnych, duzych ubytkach oleju spowodowanych uszkodzaona odma. Przypuszczam ze jest z nia problem bo poprzedni wlasciciel mial zalany olej 10w40. Jesli to odma to jaka nalezy kupic w polskim klimacie? 11 61 7 503 520 czy 11 61 7 516 007 (wersja dla zimnych krajow)?

Nadal mnie nie ma w kraju ale tak mniej wiecej wyglada problem lakonicznie opisany przez moja kobiete. Jak myslicie co moze szwankowac? Mam w okolicy dobrego mechanika od BMW ale zanim do niego podjade chcialbym wiedziec czego moge sie spodziewac. Pozdro.

Sorry za pisanie bez polskich znakow ale nie dzialaja u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.. jw. jaki olej jest zalany.

Jak odmy jeszcze nie wymieniałeś to wymień ją tak czy inaczej. Może być też tak, że przyciął się termostat i auto było przegrzane czego kierowca nie zauważył. Wtedy mogą uszczelniacze pójść. Ale nie ma co gdybać.. Wymień najpierw odmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na wstępie - dlaczego taki olej? Auto ma przejechane więcej niż 200tys km? Jakiej firmy to olej?

obecnie mam olej 5w40 valvoline synpower. 10w40 zalal Niemiec bo ciekla pompa vacum wiec najprawdopodobniej myslal ze to cos pomoze i zmniejszy wycieki. Pewnie troche pomoglo ale w sprzedazy samochodu ;)

Czy weze/przewody od odmy sprzedawane sa w zamiennikach czy tylko oryginaly? Orientuje sie ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Są zamienniki, skąd wiesz, że auto nie stało pod ukosem jak sprawdzała? To może być przyczyna znikania oleju :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz moze jakies namiary na strony internetowe gdzie mozna kupic takie zamienniki do silnika n42? Poki co znalazlem odme w zamienniku, ale przewody tylko oryginalne, ktore kosztuja najwiecej. Az tak glupia nie jest. Nauczylem ją własciwie sprawdzac wszystkie płyny bo praktycznie tylko ona jezdzi samochodem. Poza tym w miedzy czasie wymieniala kolo pasowe u mechanika i potwierdzil ze samochod na 100% bierze olej. Oczywiscie jak to baba zapomniala zapytac jaka jest tego przyczyna, kiedy mozna przyjechac zeby wszystko sprawdzic i ile taka zabawa kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie mam, ale gdzieś na forum przewinęło mi się, że są w zamienniku, może ktoś potwierdzi i da namiary.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetrzepalem wszystkie znane mi sklepy i brak zamiennikow przewodow :shock: . A propo jak wyglada u Was odma? Macie wersje dla zimnych krajow czy ta tansza? Moze czesto zapychajaca sie odma to efekt tego ze wiekszosc ludzi stosuje w polskim klimacie tansza wersja dla cieplych krajow. Mial ktokolwiek doswiadczenia w tej kwestii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://czescidobmw.pl/ - tutaj znajdziesz przewody i zamienniki z Meyle. Różnica nie będzie duża, 100 zł. Niedawno wymieniałem u siebie i zaryzykowałem oryginalne przewody, nie chciałbym oddawać auta znów do mechanika aby bawił się z tym parę godzin bo jakiś przewód nie wytrzymał. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.