Skocz do zawartości

Kilka pytań o LPG....

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

na początek zaznaczam, że przejrzałem forum pod tym kątem :cool2:

 

Mam instalcję II-ej generacji (tak sądzę) firmy BRC.....

Moje pytanie jest:

Do czego służy radełkowana mała sruba umieszczona z boku skraplacza.- Można nią coś regulować..ale nie bardzo wiem co.

Ponadto.....

W kiedy (pod jakim warunkiem) można dokonać regulacji dawki gazu registrem???

dzięki i pozdrawiam!

Opublikowano
ta srubka ktora znajduje sie na parowniku sluzy do regulacji obrotow!!! podobnie ja ty mam BRC!! :norty:
Opublikowano

Co to jest skraplacz? Sprecyzuj bo nie bardzo jestem pewien o co ci chodzi...

 

Jeżeli pytasz o śrubę na/obok krokowca gazowego, to można korygować dawkę. Ta śruba występuje jako dodatkowa (a może właśnie podstawowa) regulacja najczęściej w prostych instalacjach, a w zasadzie elektronika tam jest bardzo podstawowa i prawie tylko po to, żeby było zgodnie z prawem. Generalnie taka instalka 1 generacji plus elektronika, która trochę zubaża dawkę, aby emisja syfu była w normie. Jak kiedyś miałem sierrę 2,0 to miałem taką instalkę jakąś brc prostą. Wywaliłem tem regulator elektroniczny, bo bardzo spowalniał reakcje na gaz i nie pozwalał na uzykanie max. osiągów.

Opublikowano
  • Autor

witam

Dzięki za odpowiedzi:)

 

no parownik- jak się mylę to przepraszam.....

Bo zauwazyłem taką rzecz- że regulacja tą śrubką z boku mixera nic nie wnosi nowego do tematu...... :roll: tzn. jakieś odczuwalnej zmiany obrotów etc..

pozdro

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.