Skocz do zawartości

Centralny nie zamyka drzwi pasażera z tył


grax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem jakim cudem to się zrobiło, ale w jednych drzwiach z tył mam tak:

 

http://szpital.kolobrzeg.pl/temp/bmw/IMG_0019.jpg

 

To są już drzwi zamknięte. W pozostałych mam prawidłowo:

 

http://szpital.kolobrzeg.pl/temp/bmw/IMG_0017.jpg

 

W tamtych drzwiach gdy próbuje zamknąć z centralnego cypel się ruszy ale nie zamknie. Jak chcę otworzyć też się ruszy lekko.

Co to może być. Czyżby coś wyskoczyło? Nie mogę wcisnąć tego bolca, aby był jak w pozostałych drzwiach równo.

E46 318D 180KM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siłownik centralnego padł...

 

Ale dlaczego nie mogę tego bolca wcisnąć do końca jak jest w pozostałych drzwiach ?

siłownik go zapewne blokuje...

 

ale jakby siłownik był walnięty to by w ogóle bolec się nie ruszał przy otwieraniu centralnym, a rusza się troszkę jak zamykam i otwieram a jak wcisnę go i otwieram to w ogóle się nie rusza.

E46 318D 180KM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ok 2 lata temu wymieniałem przekaźniki w module w związku z problemami związanymi z centralnym zamkiem. Wszystko było ok przez ten czas aż do pewnego momentu.

 

Na chwilę obecną drzwi kierowcy same się nie zamykają. Rygielek lekko schodzi w dół, jednak nie ma siły do końca zaryglować drzwi. Od razu pomyślałem że sprawa związana jest z zamkiem a nie modułem komfortu. Dlatego też kupiłem zamek, jednak po podmiance efekt ten sam - drzwi się nie ryglują(zarówno z pilota jak i konsoli) natomiast otwierają normalnie. Zamek sprawdzony dodatkowo na drzwiach pasażera - działa poprawnie więc możemy odrzucić że uszkodzony zamek.

 

No i teraz pytanie, czy gdzieś w module komfortu jest przekaźnik który odpowiada tylko za zamykanie drzwi kierowcy? Czy możliwe że problem leży gdzieś indziej niż w module komfortu (zamek wykluczony)? Czy możliwe żeby poszedł jakiś lut w module konfortu? Powtórzę jeszcze raz że rygielek w drzwiach drgnie, czyli jednak jakiś sygnał do niego dochodzi...

 

Dzięki za pomoc

 

pozdrawiam

 

 

Powyżej mój post z innego tematu. Mam podobny problem. Rygielek lekko schodzi w dół ale nie ma siły zaryglować drzwi. Wymiana zamka na inny sprawny nie dała oczekiwanych rezultatów. Zagadka pozostała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.