Skocz do zawartości

e34 m30b30 stuki i inne sprawy


bad_wixa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Od jakiś pół roku jestem szczęsliwym posiadaczem e34 z silnikiem m30b30 z 1988r. Najechane ma 300kkm i raczej tyle ma, bo jest w naprawdę dobrym stanie, ale do rzeczy.

 

Za bardzo się nie znam na tych silnikach i martwi mnie jego praca. Przy odpalaniu wkręca się od razu na stosunkowo wysokie obroty, które zaraz spadają, tak jakbym przygazówkę robił. Druga sprawa to dźwięki. Na zimnym silniu daje się słyszeć taki nieregularny klekot jak w dieslu, po postu chodzi i robi z przerwami takie "klek", ale po nagrzaniu to mija. Słychać też stukotanie, dla mnie to są zwory. Nasila się od 2k obrotów, potem cichnie. Dla mnie, amatora, to po prostu urok 26 letniego silnika z manualnym ustawianiem zaworów. Czy ten silnik ma chodzić bezszelestnie? Zawory ustawiałem jakieś dwa tygodnie temu, właśnie z uwagi na te stuki. Trochę mnie to denerwuje, bo w czasie jazdy to stukotanie w kabinie słychać.

Też dziwi mnie ilość pary wodnej, która wydobywa sie z tłumika w czasie, gdy jest trochę chłodniej, jest jej naprawdę dużo. No i czuć trochę benzyną ze spalin. Dodam, że przewody wn muszę wymienić, a świec nie sprawdzałem jeszcze.

Co o tym myślicie? Zawory? Panewki? Nie przejmowac sie i jeździć? Czeka mnie remont? Silnik bardzo dobrze odpycha auto, ładnie się wkręca, też nie chce być przewrażliwiony.

 

Z góry dzięki za pomoc nowemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw jeszcze raz luz tylko trochę ciaśniej.Powodem tego są wyrobione dźwigienki zaworowe przy ustawianiu luzu luz w rzeczywistości jest większy niż taki jaki się ustawi.W takim wypadku trzeba ustawiać trochę na czuja jak już ktoś to robił nie ma problemu dla amatora może to być mały problem ale metodą prób i błędów powinno się udać :D Co do pary to normalka takich warunkach brak kata to potęguje nie ma co się martwić.Co do zapachu benzyny to może nie przepalać jeśli kable Wn oraz świece są już stare.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.