Skocz do zawartości

Kolor deski rozdzielczej, a AIRBAG pasażera


panzer1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ciekawi mnie dlaczego, często w oglądanych BMW czy to 3er czy x5 osłona airbaga pasażera ma inny odcień niż cała deska np. dzisiaj ogladalem X5 i deska byla wyraźnie jaśniejsza niz osłona Airbag-a pasażera, gdzieś przeczytałem ze te 2 przedmioty robili inni podwykonawcy. Macie jakieś zdanie na ten temat? Bo widze ze problem powszechny i nie ja jeden jestem ciekawy :) :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, ciekawi mnie dlaczego, często w oglądanych BMW czy to 3er czy x5 osłona airbaga pasażera ma inny odcień niż cała deska np. dzisiaj ogladalem X5 i deska byla wyraźnie jaśniejsza niz osłona Airbag-a pasażera, gdzieś przeczytałem ze te 2 przedmioty robili inni podwykonawcy. Macie jakieś zdanie na ten temat? Bo widze ze problem powszechny i nie ja jeden jestem ciekawy :) :?

 

Może to być wina wymienianej poduszki, ale może też być przyczyną to o czym pisałeś. Po prostu w starych autach, po pewnym czasie światło słoneczne i inne kwestie atmosferyczne, zależnie od typu tworzywa, zmieniają jego kolor i właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciekawi mnie dlaczego, często w oglądanych BMW czy to 3er czy x5 osłona airbaga pasażera ma inny odcień niż cała deska np. dzisiaj ogladalem X5 i deska byla wyraźnie jaśniejsza niz osłona Airbag-a pasażera, gdzieś przeczytałem ze te 2 przedmioty robili inni podwykonawcy. Macie jakieś zdanie na ten temat? Bo widze ze problem powszechny i nie ja jeden jestem ciekawy :) :?

 

Może to być wina wymienianej poduszki, ale może też być przyczyną to o czym pisałeś. Po prostu w starych autach, po pewnym czasie światło słoneczne i inne kwestie atmosferyczne, zależnie od typu tworzywa, zmieniają jego kolor i właściwości.

 

No ale światło słoneczne nie "rozjaśnia" tylko deski rozdzielczej a osłony poduchy nie :) jeszcze mam jedno pytanko, czy takie okropne według mnie, niklowane "ringi" dookoła obrotomierza i predkościomierza były montowanie fabrycznie? czy to ktoś sobie tak upiększa ? :mad2:

 

takie jak tu:

http://olx.pl/oferta/samochud-CID5-ID7eoUP.html#6cb261f531;promoted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ok. Napiszę łopatologicznie to zrozumiesz. ;) Tak jak sam napisałeś, różne podzespoły są produkowane przez różnych podwykonawców, z różnych materiałów. Nawet jeżeli jako nowe wyglądają identycznie to po 10-15 latach już tak nie będzie. Dzieje się tak dlatego, że deska jest wykonana z innego materiału niż osłona poduszki. Stosowana jest również inna farba. Po pewnym czasie zaczyna być te różnice widać, bo dwa różne typy tworzywa sztucznego, do tego pokryte innym typem farby, zaczynają inaczej się "starzeć". Może na to mieć nawet wpływ typ chemii zastosowanej do czyszczenia wnętrza itd itd. Generalnie wiek robi swoje i takie kwiatki wychodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.