Skocz do zawartości

N47D20 prawda o łańcuchach rozrządu


Vikingb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Auto od nowości serwisowane w ASO BMW (ostatni przegląd 190 tys.) po 200 tys. km zerwał się łańcuch rozrządu (dolny-grubszy). Po dokładnym obejrzeniu łańcuchów mogę tylko powiedzieć jedno: BUBEL !!!

 

Zerwany dolny łańcuch 60% ogniw ma duże luzy, górny łańcuch nie pękł ale jego stan KATASTROFALNY !!! 90% ogniw ma ogromne luzy, jedno ogniwo ma wyłamaną tulejkę (luz na 2-3 mm) i dosłownie to cud, że jeszcze się nie rozleciał. Co ciekawe łańcuch pompy oleju tylko 20% ogniw ma małe luzy i ogólnie łańcuch bez zastrzeżeń.

 

Jak się okazuje to łańcuchy (dolny i górny) mają po cztery numery:

 

- dolny łańcuch

13 52 7 797 902 ----- do 21.07.2009

11 31 8 506 652 ----- do 15.02.2013

13 52 8 572 504 ----- do 14.04.2014

13 52 8 575 471 ----- aktualnie

 

- górny łańcuch

11 31 8 506 650 ----- do 08.12.2009

11 31 7 797 897 ----- do 27.06.2014

11 31 8 510 014 ----- aktualnie

11 31 8 572 503 ----- aktualnie

 

natomiast łańcuch pompy oleju tylko jeden 11 41 7 797 896.

 

Można kupić komplet rozrządu Ruville Febi-SWAG za 1/3 ceny kompletu rozrządu z ASO jednak podejrzewam, że zestawy Ruville Febi-SWAG mogą być to wycofane przez BMW wadliwe łańcuchy.

 

Teraz moje pytanie, czy zmiana numeru związana jest ze zmianą techniczną-konstrukcyjną łańcucha lub zmianą dostawcy-producenta łańcucha czy jeszcze czymś innym?

 

Pozdrawiam, Vikingb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Od razu zaznaczam, że mam marne pojęcie w tym zakresie, ale mogę napisać to co mi się wydaje. Zmiana producenta, jeśli jest to ten sam produkt o tej samej specyfikacji raczej nie powoduje zmiany numeru części (przykład to klocki hamulcowe, wycieraczki i inne tego typu podzespoły). Czyli moim zdaniem zmiana numeru wiąże się ze zmianą techniczną-konstrukcyjną i raczej z niczym innym (może to być nawet ten sam producent). Nie wiem czy taka wypowiedź do czegoś Ci się przyda (bo nie jestem kompetentny w tym zakresie), no ale tak na chłopski rozum... chyba tak jest? :) Chętnie też się dowiem czegoś mądrego w tym zakresie - może ktoś sprostuje moją wypowiedź ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.