Skocz do zawartości

320 M52B20 dziwny klekot


bencyk_91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim autem.

 

Problemem jest klekotanie/klepanie jak na załączonym filmiku. Uprzedzam, pytanie filmik nagrywany jest na benzynie, więc ten dźwięk to nie pracujące wtryski od gazu. Olej valvoline maxlife 5w40, zmieniany jakieś 5tys temu. Dodam też że przy odpalaniu na zimnym silniku słychać ten dźwięk przez około 1s znacznie bardziej, po czym cichnie wraz z gasnącą kontrolką oleju, aczkolwiek kontrolka gaśnie w normie.

 

Mój typ to napinacz łańcucha rozrządu ? Czy to zawory tak klepią ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=12XGpxc7pVI&feature=youtu.be

 

Niestety youtube trochę zniekształcił dźwięk i słabo słychać, jutro postaram się nagrać coś w lepszej jakości.

 

Dźwięk dość znacznie słychać w okolicach prawego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

mam taki sam silnik i dokładnie tak samo chodzi jak Twój. Olej mam 10w40 valvoline. Silnik jest w bardzo dobrym stanie. Jeżeli chodzi o ten dźwięk podobny do " diesla" , powoduje go pompa oleju - poprostu wydaje taki dźwięk przy pracy. Jak jest zimny silnik to tego nie ma bo olej jest bardziej gęsty.

Mój silnik wydaje dokładnie takie same dzwięki - zrobiłem 20 000 kilometrów ( na gazie ) i silnik chodzi tak samo :)

Z początku też się tym martwiłem, ale to już mój 2 egzamplarz bmw z tym silnikiem - poprzednią sprzedałem bo się obawiałem co do pracy tego ów motoru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku nic praktycznie nie widać, za to słychać nieco lepiej szczególnie w przedziale od 20 do 30 sekundy. Na żywo niestety znacznie bardziej słychać ;/

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=hXh8KIGNHPU&feature=youtu.be

 

Znalazłem też filmik z bardzo podobnym dźwiękiem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

mam taki sam silnik i dokładnie tak samo chodzi jak Twój. Olej mam 10w40 valvoline. Silnik jest w bardzo dobrym stanie. Jeżeli chodzi o ten dźwięk podobny do " diesla" , powoduje go pompa oleju - poprostu wydaje taki dźwięk przy pracy. Jak jest zimny silnik to tego nie ma bo olej jest bardziej gęsty.

Mój silnik wydaje dokładnie takie same dzwięki - zrobiłem 20 000 kilometrów ( na gazie ) i silnik chodzi tak samo :)

Z początku też się tym martwiłem, ale to już mój 2 egzamplarz bmw z tym silnikiem - poprzednią sprzedałem bo się obawiałem co do pracy tego ów motoru :)

I myślisz ze to normalny dźwięk? Otóż nie. Silnik M52 ma chodzić cichutko. W sprawnym słychać pasek osprzętu i syczący kolektor ssący który słychać po otwarciu maski<< każde M52 i M54 tak ma niezależnie od pojemności. Najgłośniejszy jest kolektor.

 

Jak masz silnik w bardzo dobrym stanie to nie jest półsyntetyka tylko syntetyk dobrej jakości. Szkoda silnika łańcucha i vanosa zadbaj o niego :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał przyczyny w kierunku hydropopychaczy, sam borykałem się z takim problemem w Golfie, co prawda VW to nie BMW, ale hydropopychacz to hydropopychacz jak jest zużyty po prostu klepie, kumpel ma taką symfonię w E34 również z tym samym silnikiem - tylko efekt 4x taki (słychać go z daleka :wink: ).

 

Ewentualnie jeszcze jedna opcja to wtryskiwacze benzynowe, one również cykają szczególnie na zimnym silniku gdzie czas wtrysku jest dłuższy, po rozgrzaniu silnika raczej nie powinny być słyszalne.

 

Pompa oleju odpada nawet zużyta nie wydaje cykającego dźwięku.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.