Skocz do zawartości

BMW 123d- proszę o opinię właścicieli


maniex2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem zainteresowany kupnem BMW 123d. Niestety nie wiem czy nie pcham się w zbyt duże koszty. Może lepiej kupić zwykłą 118 czy 120? Czytałem, że ogólnie cała seria 1 jest w miarę trwała i bezawaryjna. Nie szukam auta do wyścigów, ale kiedy chcę, chce wiedzieć że mam czym przycisnąć. Jakie jest Wasze zdanie o tym modelu? co polecacie ?

Proszę o opinię:

- jak jest z awaryjnością tego modelu?

- co najczęściej tam pada, co może się zepsuć ?

- na co zwracać uwagę przy kupnie takiego modelu ?

 

Czytałem że w "jedynkach" dwumasa i rozrząd (choć to łańcuch) lubią sie psuć. Jak jest u Was z żywotnością ? A co z biTurbo ?

Do tej pory jeździłem VW więc nie mam żadnego odniesienia do BMW a im więcej pytam to tym więcej słyszę rożnych opinii.

 

Będę wdzięczny za wiarygodne opinie i oceny. :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Miałem 118d mam 123d. Nie widzę różnicy w kosztach nie licząc tego, że 123d więcej pali, ale to też dlatego że mam automat. Silniki różnią się głównie osprzętem. Nie spotkałem się z sytuacja by komuś padło turbo.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałem kupić 123d ale nie było nic konkretnego za to mam 120d przed liftem, tylko zregenerowałem kolo dwumasowe i nic po za tym. Pzdr :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem auto w 2011 także trochę czasu minęło. Na razie kupiłem jednoślada do zaper****nia także z autem będe musiał trochę poczekać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.