Skocz do zawartości

E46 Touring 320d - kontrolki ABS i DSC


AxlR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w zeszłym tygodniu zaświeciły mi się kontrolki ABS i DSC (czyli nieszczęsny czujnik ABS). Sprawdziłem kompem błędy i wyszedł mi padnięty przedni prawy czujnik. Dzisiaj wziąłem się za jego demontaż. Miałem nadzieję, że jakoś pójdzie ale niestety tak jak większości innym (z tego co prześledziłem wątki na forum) czujnik się wyłamał i końcówka została w kole. Nie mam za bardzo narzędzi ani możliwości żeby wydłubać to badziewie. Stąd moje pytanie, może ktoś z Warszawy lub najbliższych okolic będzie w stanie mi pomóc się z tym uporać (może ma jakiś opatentowany sposób na wyciągnięcie czujnika). Chciałbym to zrobić do piątku, bo w sobotę z rana mam wyjeżdżam na weekend. Nie wiem czy jazda bez czujnika autostradą to dobry pomysł.

I jeszcze jak by ktoś doradził jaki czujnik kupić. Chcę kupić używany oryginał, jednak może ktoś używał jakiegoś przyzwoitego zamiennika.

Po sprawdzeniu w OEM wskazuje mi 2 nr 34521164651 oraz 34521165609. Czy to jest jakaś różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pożycz od kogoś wkrętarkę z wiertłami do metalu. Jak nie masz od kogo, kup najtańszy badziew za kilka PLN w jakimś markecie, nawierć/rozwierć, to jedyny sposób. Czujniki tylko oryginalne, zapomnij o zamiennikach.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie boję się że wiertłem, uszkodzę coś więcej niż tylko czujnik, dlatego nie chciałem robić tego samemu. Dzisiaj postaram się wydłubać śrubokrętem, może jakoś pójdzie. Ktoś może wie jak to jest z tym czujnikiem, czy wystarczy że będę szukał z szarą końcówką, czy jest jeszcze coś na co muszę zwracać uwagę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Śrubokrętem więcej uszkodzisz. Małe wiertełko do metalu i powoli rozwiercisz. Czujnik sprawdź na realoem.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.