Skocz do zawartości

X5 2.5d czy może jednak X4 2.0d


aris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Zauroczyła mnie jazda x4 2.0d.i mimo że mocy troszkę przydałoby się więcej ... to ten fenomenalny automat ratuję honor marki! Auto świetnie się prowadzi a z dodatkiem m-pakietu wygląda zacnie.Cena za taką jazdę po rabatach to 225tys.Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji bo chodzi po głowie też nowe X5 niestety w tym przedziale $$$ jakim dysponuję pozostaje najtańszy 2.5d.(cena ok.250tys)Auto już bez m-pakietu ale też w skórach .Nie wiem czy X5 w standardzie ma to za co w X4 trzeba dopłacać (Navi,kamery...?)ale jest ładniejsza .Nie wiem czy te dwa motory w tych różnych budach można do siebie porównać?Jeżeli silnik przyśpiesza podobnie to skłaniam się w kierunku X5 ale jeżeli odczuwalnie jest słabszy to chyba X4.Innych porównań typu gdzie więcej zapakuję, itp.... nie biorę pod uwagę bo to każdy widzi.Czy ktoś z forumowiczów porównywał te dwa samochody?Może podpowiecie co wybrać...
Pozdrawiam aris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Zauroczyła mnie jazda x4 2.0d.i mimo że mocy troszkę przydałoby się więcej ... to ten fenomenalny automat ratuję honor marki! Auto świetnie się prowadzi a z dodatkiem m-pakietu wygląda zacnie.Cena za taką jazdę po rabatach to 225tys.Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji bo chodzi po głowie też nowe X5 niestety w tym przedziale $$$ jakim dysponuję pozostaje najtańszy 2.5d.(cena ok.250tys)Auto już bez m-pakietu ale też w skórach .Nie wiem czy X5 w standardzie ma to za co w X4 trzeba dopłacać (Navi,kamery...?)ale jest ładniejsza .Nie wiem czy te dwa motory w tych różnych budach można do siebie porównać?Jeżeli silnik przyśpiesza podobnie to skłaniam się w kierunku X5 ale jeżeli odczuwalnie jest słabszy to chyba X4.Innych porównań typu gdzie więcej zapakuję, itp.... nie biorę pod uwagę bo to każdy widzi.Czy ktoś z forumowiczów porównywał te dwa samochody?Może podpowiecie co wybrać...

 

nie jechałem X4, ale suche dane techniczne X4 2.0d i X5 25d są porównywalne - odpowiednio 8,0 s 0-100 km/h i vmax 212 km/h vs. 8,2 s i 220 km/h, w codziennej jeździe różnica pewnie nie do zauważenia.

w X5 nie ma w standardzie ani navi, ani kamer,

moim zdaniem główna różnica będzie w komforcie - pamiętam jak przymierzałem się do X3 ( a to przecież te same podzespoły ) to w porównaniu z X5 przepaść,

przejedź się X4 i zaraz przesiądź się do X5 - powinieneś zauważyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X4 ma ten sam srodek co X3 czyli przestarzaly wg mnie. Jedyne co na plus to Nawigacje ma zamontowana jak powinno byc wzgledem tabletu w F15 dolozonego juz na lini produkcyjnej :D Pewnie chlopaki zapili przy projekcie rowniez F3x

 

Komfort i prowadzenie wiadomo ze bedzie dla X5 - jako posiadacz F25 na ten moment szedłbym po F15.

Moc i pakiety ozdobne stawiam na 2 miejscu kierujac sie budgetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz.Czyli chyba padnie na większego brata,choć nie wiem jeszcze jak to wypada pod kątem awaryjności x3/x5 bo choć interesuje się x4 to tak jak kolega wyżej wspomniał x3 to te same podzespoły.

 

edit.tylko jak zacznę konfigurować tak x5 jak x4 to chyba wyjdzie coś pod 3sta,a tyle nie chciałbym wydać.Generalnie fajna jest ta navi z kamerami i czujnikami a el.lusterka to chyba ma;)

Pozdrawiam aris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam X5.

Podczas jazd testowych przesiadka z X3 do X5 to była kolosalna różnica.

Komfort oraz jakość wykończenia to inna bajka.

Jeśli nie robisz tras to 25d spokojnie daje rade.

Mocny argument to nowy model , X3 ma być za 2 lata wymieniany na nową generację.

X5 F15 spokojnie polatasz z 5 lat bez istotnych zmian a to w kontekście wydania sporej kasy

duża wartość dodana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna rzecz w której moim zdaniem X4 jest lepsze od X5, to czucie jazdy, ale sportowej jazdy, czucie zakrętów, czucie krętej drogi, prędkości ponad 160, sportowy feel jazdy, mniejsza d.u.p.a, mniejszy opór powietrza. Tutaj X4 jest blisko starego X6. No ale jeśli celujesz w silnik 20d to raczej takie argumenty do Ciebie nie przemówią :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie czy ma to być:

1. fajne wozidełko - tu ewentualnie może być X4

2. czy ma być to samochód użytkowy (również wyjazdy rodzinne na wczasy jak i codzienne użytkowanie).

Posiadając X5 i X6 mogę tylko powiedzieć; że o ile X6 jeździ się super i bardziej sportowo. Jednak duużo bardziej uniwersalny jest F15, chociażby ze względu na bagażnik i komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno bardzo istotne pytanie,czy w X4 silnik 2.8i będzie wyrażnie mocniejszy/lepszy od 2.0d?

 

X4 2.0d vs. 28i

 

Moc znamionowa w kW (KM) przy obr/min

140 (190)/4000 vs. 180 (245)/5000-6500

 

Maksymalny moment obrotowy (Nm) przy obr/min

400/1750-2500 vs. 350/1250-4800

 

Prędkość maksymalna w km/h

212 vs. 232

 

Przyspieszenie 0-100 km/h w s

8,0 vs. 6,4

 

Zużycie paliwa

 

Cykl miejski w l/100 km

6,3-5,9 vs. 9,3-8,7

 

Cykl pozamiejski w l/100 km

5,1-4,7 vs. 6,3-5,9

 

Cykl mieszany w l/100 km

5,6-5,2 vs. 7,4-7,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.