Skocz do zawartości

m57d30 uszczelnienie układu turbo


1Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam wycieki w układzie turbodoładowania tzn na wyjściu z turbo na wąż do intercoolera, na wejściu do intercoolera, na wyjściu z intercoolera. Czy wymiana pierścieni uszczelniających załatwi sprawę https://www.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesci/11_3468/LV55002/0/0/0/0/0 (2,3,8). Na koniec zasadnicze pytanie. Jak dostać się do turbiny ??

I

Nie chcę zakładać nowego wątku. Szukałem w dziale e60 ale nie znalazłem. Prosiłbym o jakieś zdjęcia itp jak dostać się do turbiny i przy okazji jak wyczyścić EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem te 3 oringi. Kuba u Ciebie to pomogło ? Spod turbiny kapie sobie olej i pada bezpośrednio pod auto ( w osłonie pod silnikiem nie ma akurat tej małej klapki). Wychodzi na to, że turbina ma już jakieś luzy. Na razie nie mam żadnych negatywnych efektów w postaci: gwizdania turbiny, jakieś turbodziury, braku mocy itp. Jak już dojdę do turbo, to jest tam też zawór EGR ? Pewnie po 10 latach jest mega zapchany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nieszczelności w tych przewodach to napisz ile tam tego oleju jest. Jeśli są to małe lub śladowe ilości (po prostu mokro jak się pociągnie palcem) to jest to całkowicie normalne. Ale jeśli się wylewa to już jest powód do niepokoju. Te turbiny tak już mają że ciekną. Ja mam zregenerowaną 10000 km temu i też kapie. Turbo wyjmiesz od góry, tak więc musisz ściągać kolektor, filtr powietrza itd. Zawór EGR masz z przodu od strony kierowcy (idzie do niego taki błyszczący metalowy przewód) jest do niego całkiem dobry dostęp tak więc nie będzie problemów z wyjęciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.