Skocz do zawartości

[E87] Problem z kontrolą trakcji w 116i


sandler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż jestem wraz z dziewczyna szczęśliwym (nie do końca) posiadaczem BMW z serii 1.

Kupiliśmy auto wiedząc ze ma uszkodzoną kontrole trakcji.

Opis auta:

E87 116i

benzyna 1.6 115 koni + dwie krowy :)

rok produkcji 2004

przebieg 157 tys

4/5 drzwi

 

Ogólnie nie da sie nim normalnie jeździć ponieważ gdy trakcja jest włączona strasznie nim szarpie, lecz po dłuższym przyciśnięciu magicznego przycisku DTC śmiga jak szalona, poza jednym małym szczegółem - w dłuższej trasie i depnięciu 150-160km mam choinkę na wyświetlaczu, bez bombek :) - lecz samochód nie wchodzi w stan awaryjny

Jest to masze pierwsze BMW dużo nie wiemy o tej marce i o motoryzacji.

Prosimy serdecznie o pomoc, uwagi i komentarze !

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad jestes... jesli slask zapraszam do mnie pod dom podlacze komp i sprawdze bledy za free... pozniej mozna sie zastanawiac co jest zwalone... sporo sie wyjasni..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% pompa ABS DSC do wymiany. Przerabiałem to w tym roku. Nie miałem co prawda choinki, ale nie zawsze awaria tej pompy objawia się choinką :) Jak dobrze poszukasz to uda Ci sie znaleźć pompę z pasującym numerem na alledrogo w cenie 150-450zł. Do tego wymiana, adaptacja i odpowietrzenie +koszt płynu ham. Razem z pompą jak dobrze pójdzie to w 500zł się zamknie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie fakt to ze ASR i ABS sa na jednym module, a tylko trakcja szaleje a abs wyłacza sie przy szybkiej jezdzie

Nie słyszałem o żadnym ASR w tych samochodach, jedynie ABS i DTC(DSC).

Podobno sterownik w pompie abs dsc jest odpowiedzialny za mnóstwo rzeczy w tych samochodach, rzeczy nawet wydawałoby się nie związanych z tematem.

Mówisz, że ABS wyłącza się przy szybkiej jeździe, znaczy się deptałeś hamulec w opór przy 150km/h i nie działa ABS, czy jak???

Trochę niezbyt zrozumiale piszesz i juz się gubię :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To jest normalnie - bez systemu ABS, nie ma kontroli trakcji.

Czujniki od ABSu są używane do sprawdzania prędkości obrotowych kół przy systemie kontroli trakcji. W kontroli trakcji jeden z systemów używa też hamulców do spowolnienia prędkości kół, więc wszystko się zgadza.

Natomiast problemów może być dużo. Zacznij od zaczytania błędów z komputera. No i najlepiej odwiedź dobrego mechanika, który Ci to ogarnie i zacznij być w pełni szczęśliwym posiadaczem bmw. Co do samej pompy ABS, zamiast wymiany i adaptacji można też ją regenerować, są firmy które się w tym specjalizują.

Na samej desce rozdzielczej nie masz żadnych błędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem sa takie firmy i daja nawet 5 lat gwarancji na naprawę tyle że koszt ich usługi plus wysyłka tam i z powrotem razem 1000-1200zł. Można tez dojechac i wydac na wahe zalezy kto ma jak daleko i zrobia od reki. Ja się nie zdecydowalem, mało jeżdżę, wolałem uzywkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam to znów ja, nie chce zaczynać nowego wątku wiec będę kontynuować tu. Trakcja "zrobiona" czujnik w prawym tylnim kole pokazywał 12km/h przy 5km/h 3 pozostałych kół i trakcja szalała, czujnik został przełożony na inne koło i na razie wszystko śmiga jak ta lala - koszt 50 zł.

 

Problem blacharki, samochód jest po gradobiciu, niezbyt mocnym ale dach powgniatany troszkę jest. Moje pytanie brzmi czy robić to po zimie czy przed? Blacha reaguje na temperaturę i żeby ponownie to nie powyskakiwało JA osobiście myślę ze raczej po okresie zimowym, lecz chciałbym usłyszeć opinie innych forumowiczów. Chciałbym zrobić to szybko bo szpeci samochód ale tez nie chce 2 razy wydawać kasy na poprawki po zimie. Czekam na opinie !

 

Problem Audio -AUX, a wiec nie śmiga mi pod nowa komórka "myPhone Cube" muzyka na AUX. Na wcześniejszej komórce działał bez zarzutu. Kombinuje ściągam rożne aplikacje do odtwarzania muzyki i nic.

 

/ pozdrawiam sandler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci powyskakuje dach chyba przez pdr Będziesz robił.... Raz dobrze zrobione to naprawione na zawsze... Czasem coś w pdr robie... Wiem o czym mówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

cypisek, a co to znaczy: pdr? :)

 

Co to tego czujnika to trochę dziwne :) Może był zabrudzony? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pdr to technika usuwania zagniecen bez lakierowania... Jak lakier jest cały to jest duża szansa usunięcia odkształcenia. Absolutnie bez śladu. Najważniejsze że lakier pozostaje cały. W wolnym czasie uczę się tej techniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam. Czy ktoś z forum mógłby mi pomóc z rozgryzieniem tematu nie działającej kontroli trakcji w bmw e87 320i? W inpie występuje błąd DTC 5e20 czyli czujnika ciśnienie w pompie. Zbieżność mam zrobioną, pierścienie na półosiach jak nowe. W inpie nie mogę też zaadoptować czujnika skrętu, włączam funkcję kalibracji i nic się nie dzieje...Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.