Skocz do zawartości

E39 2.5TDS 96r Po odpaleniu wchodzi na wysokie obroty


Penki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ogromny problem z samochodem ponieważ jestem za granica ( Szkocja) auto przejechało 2400km z polski , na miejscu czekałem 5 min żeby turbo się schłodziło zgasiłem samochód. Po 20 minutach przy próbie odpalenia auto ciężko odpala a po odpaleniu wchodzi na bardzo wysokie obroty przy 3 tys wyłączyłem zapłon. Do tego masa dymu czarnego i smród takiej nie przepalonej ropy , moje pierwsze podejrzenia padły na potencjometr gazu który jest elektroniczny odłączenie jego nic nie pomogło tak samo z czujnikiem doładowania i przepływomierzem. Gdyby tego było mało to po 4 dniach akumulator się całkowicie rozładował a nic nie było włączone w aucie, po podłączeniu na klemy drugiego akumulatora nie działał rozrusznik i był spalony bezpiecznik nr 15 ale z tym już kiedyś miałem problem okazało się za zwarcie robił czujnik poziomu oleju w misce , odłączyłem go dałem nowy bezpiecznik i już jest ok ale nadal auto po odpaleniu wchodzi na wysokie obroty i robi masę dymu.

Kolejną częścią która typuje na uszkodzoną jest nastawnik i tu rodzi się pytanie czy jest możliwe żeby przy odpalaniu nie było wysterowania wychyłem i cały czas daje maksymalna dawkę paliwa.

 

Dodam jeszcze ze rok temu była robiona pompa wtryskowa wymiana wałka uszczelek itp, wtryski były sprawdzane i miały dobre ciśnienie.

Od remontu pompy zrobiłem 20 tys km i auto odpalało od strzała czy ciepły czy zimny silnik żadnych problemów , być może jazda cały czas około 2.5 tys obrotów przez 24 godziny miała na to jakiś wpływ, paliwo wlewane do zbiornika było z jednej stacji cały czas nie mniej niż 30 l w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć

O TDS mam małe pojecie ale na podstawie moich doświadczeń przy Pb to sprawdź czy przepustnica dobrze pracuje (bez zacięć) i dla zasady wyczyścić krokowca.

Pozdrawiam

 

Widać właśnie że masz małe pojęcie :duh:

A gdzieś ty widział silnik krokowy i przepustnicę w dieslu? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.