Skocz do zawartości

E46 318i M43TU B19 - Wyciek z silnika


mlody_act

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem i nie potrafię zlokalizować skąd cieknie mi olej, ktoś miał podobny, lub taki sam przypadek i wiec co trzeba wymienić ?

Bo chyba na wyciek z miski olejowej to za wysoko ?

http://s28.postimg.org/s1yg6logp/IMAG0157.jpg

 

http://s28.postimg.org/enldakhsp/IMAG0158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można to umyć na zasadzie pojechać na myjnie ręczna i wężem z tą wodą podciśnieniem umyć ?

I jak to uszczelka łączenia głowicy z blokiem to rozumiem ze spora "zabawa" i koszt... bo to zdejmowanie głowicy, planowanie jej itd... ?

 

Dużo Ci z tego cieknie? Niestety w tym miejscu M43 lubi się pocić. Ja też mam to miejsce lekko "spocone", ale nie zauważam znaczących ubytków oleju. Dolewam około 0,5 litra na 10.000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można to umyć na zasadzie pojechać na myjnie ręczna i wężem z tą wodą podciśnieniem umyć ?

I jak to uszczelka łączenia głowicy z blokiem to rozumiem ze spora "zabawa" i koszt... bo to zdejmowanie głowicy, planowanie jej itd... ?

 

Dużo Ci z tego cieknie? Niestety w tym miejscu M43 lubi się pocić. Ja też mam to miejsce lekko "spocone", ale nie zauważam znaczących ubytków oleju. Dolewam około 0,5 litra na 10.000km.

 

Kiedyś nie dolewałem, bo poziom schodził do minimum akurat do wymiany czyli ok.15tyś km. Teraz zmieniłem olej z 5W50 na 5W40 i nie wiem czy przez to że jest rzadszy czy się bardziej wyciueki powiększyły bo dolewam ok. 0,5l na 2,5tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.