Skocz do zawartości

drogie oc


pawelsake

Rekomendowane odpowiedzi

Szukaj najtańszego ubezpieczyciela. Punktów za lojalność w naszym kraju ubezpieczyciele nie dają.

Przekonałem się o tym nie raz. Z każdym rokiem trochę ceny się zmieniają. Dla leniwych są takie same, lub wyższe :duh: .

Jak gdzieś zapłacisz mniej, to się nie szczyp i zmieniaj ubezpieczyciela na tańszego.

Ja za swoją bunię też tyle płacę. Wszystko zależy od tego, gdzie mieszkasz, od ilu lat masz prawo jazdy, itd. itp.

I najważniejsze!

Nie odkładać sprawy na ostatnią chwilę!

Ubezpieczyciel głupi nie jest. Pierwsza rzecz, o którą się pyta, to to "kiedy kończy się poprzednie ubezpieczenie? "

Gdy kończy się szybko, to na pewno parę złotych dołoży do zapłaty.

Zobacz np. MBank. Dziś mojemu koledze wyliczarka w internecie wypluła OC za niecałe 500 pln. razem z NNW. Na BMW e46 320D turing.

Z doświadczenia wiem, że zawieranie umowy przez telefon po wyliczeniu w wyliczarce danej firmy bywa o parędziesiąt złotych tańsze od zawierania umowy tylko drogą internetową.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Za wybór BMW jest zwyżka u każdego ubezpieczyciela. Po za tym najważniejsze czynniki to ilosc lat bez kolizji/ilość lat ubezpieczenia, okres posiadania prawa jazdy oraz wiek. Za 318td to trochę dużo płacisz przy maksymalnych zniżkach. Nie wiem jak u Ciebie z wiekiem i bezkolizyjnością, ale idzie znaleźć za o 500 zł. Wybierz się do 2-3 biur oferujących ubezpieczenia, a powinieneś coś znależć. Za bmw e90 320D płacę dużo mniej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy ubezpieczyciele mają zwyżkę za markę premium, mam prawie 20 letnie e36 316i + LPG, więc dla nich jestem burżujem i powinienem płacić 20% więcej :D

 

warto szukać, ja mam OC w interrisk, wychodzi mi 300zł za rok, znajomy też miał 525 w interisk bo też mu najtaniej wychodziło, przy czy przez telefon to oni nie są chętni do zniżek, ale na spotkaniu już bez problemu i można coś jeszcze wyciągnąć gdy ubezpieczamy u nich kilka samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą zwyżką to nawet nie chodzi o premium, tylko są to auta "podwyższoego ryzyka". Niby najczęściej pododują wypadki. Z jednej strony bmw ma kiepską opinię, jak coś się stanie to napewno kierowca bmw (a po cichu, ale chciałbym takie :). BMW było pierwszą marką na którązaczęła obowiązywać zwyżka. Mam BMW od kilku lat, ubezpieczałem samochody w różnych firmach i we wszystkich zwyżka bya.

Z tym łapaniem przez policję, też niestety prawda. Sam również nie doświadczyłem, ale przed kupnem kumple z policji mnie o tym ostrzegali. prawdź w Proamie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą zwyżką to nawet nie chodzi o premium, tylko są to auta "podwyższoego ryzyka". Niby najczęściej pododują wypadki. Z jednej strony bmw ma kiepską opinię, jak coś się stanie to napewno kierowca bmw (a po cichu, ale chciałbym takie :). BMW było pierwszą marką na którązaczęła obowiązywać zwyżka. Mam BMW od kilku lat, ubezpieczałem samochody w różnych firmach i we wszystkich zwyżka bya.

Z tym łapaniem przez policję, też niestety prawda. Sam również nie doświadczyłem, ale przed kupnem kumple z policji mnie o tym ostrzegali. prawdź w Proamie.

pozdrawiam

w dwóch miejscach słyszałem o zwyżkach za markę premium, raz u pośrednika, który miał oferty różnych firm, a raz bezpośrednio w biurze ubezpieczyciela, być może chodziło im o podwyższone ryzyko, ale mówili dokładnie o marce premium, zapamiętałem bo strasznie mnie to rozbawiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tu chodzi o jedno i drugie. Jakbym dostał 650zł do zapłacenia za oc to bym całował po rękach.

Kupiłem dwa lata temu bmw i płacę....2000zł z ac :/ Bo młody kierowca, bo bmw, bo coś tam :/ Nie miałem nigdy stłuczki. Jeśli gdzieś dają mniejszą cenę to max o 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym, że wszyscy ubezpieczyciele naliczają zwyżke za marke BMW, oczywiście duża większość tak właśnie robi ale nie wszyscy. Ja mam 24 lata jeszcze i mam zwyżki za wiek do grudnia, auto zarejestrowane na ojca, który ma 60% zniżki, ja widnieje jako współwłaściciel i jakieś zwyżki za wiek mam jeszcze naliczane (choć prawko mam 6 lat bez najmniejszej szkody :) ), mimo to liczyłem u agenta w ubezpieczalni TUW (towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych) i 600 z groszami wychodziło mi na bmw e38 3000cm2 pojemności i to przy dwóch ratach, bo przy wpłacie z góry za cały rok byłoby jeszcze taniej. Proponuje Ci w tej firmie zapytać, nie mają głupich podwyżek składki za markę samochodu, za wiek też nie jest to jakiś kolos (w porównaniu w PZU przy tej sytuacji wychodziło mi prawie 1000zł od silnika z pojemnością 2000cm2). Według mnie, jeśli bierzesz ubezpieczenie bez AC, bierz jak najtańsze ;) Bo 99% społeczności tak właśnie robi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.