Skocz do zawartości

Kręci ale nie chce odpalić [e34 525tds 2,5l]


simo0n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post i pierwszy problem z 'beemką'. BMW E34 525TDS 2.5l 143KM rocznik '92 . Problemem jest to, że od nie dawna jeżdżę tym autem i ostatnio padł mi akumulator jak odpalałem i na szczęście w pobliżu był ktoś z kablami i odpaliło auto. Więc normalne jest, że chciałem naładować akumulator, więc wydarłem baterie z auta, do domu i podłączyć do prostownika, a teraz problem, bateria naładowana, auto kręci, ale nie odpali. Dodatkowo po podłaczeniu dziwnie przez chwile świecą światła kierunkowskazów, bo migają tak "cyk cyk cyk - przerwa na 2s i znow"- wolniej od awaryjnych. i tak ze 2, 3 razy, wiec czekam az minie potem probuje odpalić i no tak jak mówię silnik kręci ale nie odpala. Domyślam się że nie powinienem odłączać silnika i wina leży coś po stronie elektroniki/komputera. Co robić? Pomocy, bo autko jak na razie stoi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kręci i kompletnie nic nie załapuje to może być wina alarmu. Skoro cyka i mryga to chyba się uzbraja. Próbowałeś zamknąć go pilotem i otworzyć i wtedy spróbować?? Jeżeli długo stał, to częstym problemem tds-a jest cofanie się paliwa. Weź jakiś lejek albo strzykawkę nalej ropy i wpuść ją do wężyka za filtrem oleju i wtedy próbuj odpalić, jak odpali to masz zapowietrzony układ ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że pilot z kluczyka już od daaawna nie działa, wyczerpała się bateryjka czy coś z tego co wiem, a dwa fakt alarm się włącza bo mruga też ta dioda(i przycisk zarazem) czerwona, a wczesniej nie było wgl alarmu.. spróbuje, dobrze rozumiem jak odpali to mam zapowietrzony? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fixed. Stwierdziłem, że może jest inne wyjście, dzwoniłem do właściciela (rodzina.. ;) ) i jak się okazało wystarczyło odłączyć jedną z 3 wtyczek - by znaleźć tą od alarmu , które są pod siedzeniami z tyłu, wypiąć i wpiąć i auto zapaliło bez problemów :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.