Skocz do zawartości

e46 318i n42 stukanie w komorze silnika


ciemnota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj podniosłem maskę przy pracującym silniku i usłyszałem taki dźwięk:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Mv_GPKuMTZE&feature=youtu.be

 

Czy ktoś może powiedzieć, czego to jest symptom? Kiedyś w Megane 2 1,5dci miałem podobny dźwięk i się okazało, że panewki się poprzekręcały i musiałem wymieniać silnik...

Edytowane przez ciemnota
OXFORDGRUEN 2 METALLIC (430)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film oczywiście nie mój, znalazłem w sieci. Generalnie odkręciłem korek od zbiornika na olej i centralnie z niego słychać ten klekot. Auto jeździ normalnie, przyspiesza jak zawsze, temp. oleju w normie (wskazówka w pionie). Żadna kontrolka się nie pali.

 

A PW z info o napinaczu nie dostalem

Edytowane przez ciemnota
OXFORDGRUEN 2 METALLIC (430)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie bo w pracy jestem. Ale dlaczego inny? Benzyna 318, 143 konie. Przeciez to jest wlasnie n42 chyba, ze faktycznie jestem ciemnotą i sie mylę ;)

 

A jeśli nawiazujesz do tego filmu z YT. Ja go nie nagrywalem, ale dzwiek jest identyczny: klekot jak w dieslu.

OXFORDGRUEN 2 METALLIC (430)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, nagrałem przed chwilą własny film z własnego auta:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Mv_GPKuMTZE&feature=youtu.be

 

 

Auto stało od wczorajszego popołudnia w garażu. Dzisiaj na zimnym silniku po odpaleniu nie było dźwięku, a po ok 30sekundach słychać była jakby coś się przyblokowało, spadły lekko obroty i pojawił się dźwięk.

OXFORDGRUEN 2 METALLIC (430)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=69&t=252169

najlepiej przyłóż ucho blisko koło przedniego i drugiego, jak będziesz słyszał ten dzwięk przy kołach, ze dźwięk będzie wyraźniejszy, to panewki masz do wymiany. przeczytaj temat powyżej, jak masz podbne objawy, to niestety, albo kupisz używany inny silnik w którym panewki będą też nie wiadomo w jakim stanie, a swój sprzedasz na cześć (silnik 1400+wymiana), albo wyremontujesz swój silnik (1800 za całość całość) i będziesz nim latał do następnej awarii ....

 

słychać coś jak mu odejmiesz gazy, wkreć silnik na 3tysi obrotów, szkoda ze na filmiku nie nakreciłeś co się dzieje jak mu gazujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsłuchaj się w taki warkot przy zdejmowania nogi z gazy, przy gazuj ja na 3tysie i wsłuchaj się, nie masz dostępu do gazownika od silnika?

 

ja tam nie wiem ale w n42 to słyszałem ze padają te .... cos tam od wałków rorządu, te prze stawiacze czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, o vavletronic, ale tam w tych silnikach padają zespoły regulujące...

 

ciemnota, panewki, jesli myślimi o tym samy dzwięku. u siebie miałem to samo, podesłałem linka do tematu, tam na pierwszej stronie sa dwa filmiki, posłucha i porównaj, jeśli podobnie, to panewka. ale jak moze warto zajrzeć do łańcucha rorządu, ale nie wiem czy tam sa łańcuchy czy paski.

Edytowane przez placek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film nagrany dzisiaj. Auto stało cały dzień w garażu. Posłuchajcie na początku jak działa silnik - nie słychać klekotu. Dopiero chyba po minucie jakby coś "przytyka" silnik, obroty zwalniają i zaczyna się klekot. Minimalna plama pod silnikiem. Oczywiście do mechanika auto zawiozę, ale muszę mieć czas. Sami oceńcie. Czy to panewki? Nie wiem, ale gdyby faktycznie one, to chyba od startu silnika byłoby słychać.

 

https://www.youtube.com/watch?v=acYhSMdtPG4&feature=youtu.be

OXFORDGRUEN 2 METALLIC (430)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na szybko, pewnie to nie jest to czego oczekiwałeś.

 

http://images66.fotosik.pl/119/9c09df4041a335b3.jpg

 

Jestem ciekaw, czy można to połączyć z tym wyciekiem oleju. Czytałem, że jak pompa próżniowa robi się nieszczelna, to wtedy też tak dźwięk auto może wydawać. A jak mam lekki wyciek pod autem.

OXFORDGRUEN 2 METALLIC (430)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest ok. Widzę ze ślizg górny łańcucha jeszcze cały.

 

Z obfitego wachlarza usterek typuje luźny łańcuch... Sprawdź czy masz nowy napinacz?

Naprawy po sąsiedzku BMW E46 - Lubin dolnyśląsk

wymiany elementów zawieszenia, układu hamulcowego, elektryka, doposazenia, diagnostyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch trzymał się dość sztywno, natomiast na włączonym silniku otworzyłem lekko korek od wlewu oleju i te klekot dochodzi stamtąd. Zrobiło się o wiele głośniejszy, po przytkaniu wlewu znowu się uciszył, ale nadal występował.
OXFORDGRUEN 2 METALLIC (430)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli jesteś pewien, że łańcuch jest w dobrym stanie, lub został on wymieniony wraz z napinaczem a stuki występują dalej, to ich przyczyną jest zespół regulacyjny wałka rozrządu (części nr 4 i 5).

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AY71&mospid=47632&btnr=11_3189&hg=11&fg=25

 

Polecam je sprawdzić, niestety są one dosyć drogie a zakup używanych to ruletka.

 

Pozdrawiam

BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem od mechanika. Stukanie nie jest już tak dolegliwe. Sprawdził łańcuch, sprawdził silnik. Wszystko jak najbardziej sprawne. Dźwięk grzechotki przy schodzeniu z obrotów to lekko poluzowany katalizator. A co do wycieku - wyciek ustał, możliwe, że coś pociekło bo olej był niedawno zmieniany. Pan powiedział, żeby obserwować i ewentualnie umówić się na sprawdzenie. Mechanik musi rozebrać komorę, umyć silnik i sprawdzić na kanale.
OXFORDGRUEN 2 METALLIC (430)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.