Skocz do zawartości

Problem z rejestracją -prośba


Mielone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dosyć spory problem. Kupiłem auto które okazało się że nie może być zarejestrowane ponieważ pani w urzędzie powiedziała że jest zablokowane przez komornika. Auto kupiłem od innej osoby-czyli właściciel sprzedał komuś ten najprawdopodobniej też nie mógł go przerejestrować i tak auto trafiło niestety do mnie. Jedyny sposób na przerejestrowanie to znalezienie właściciela auta z dowodu rejestracyjnego. Ja jestem z okolic Szczecina a właściciel z dowodu ze śląska. Próbowałem na informacji zdobyć nr telefonu niestety nie ma nr do tej osoby. I tu moja wielka prośba- czy ktoś z okolic Rydułtowy mógłby podlecieć pod dany adres i sprawdzić czy jeszcze mieszka tam ta osoba i ewentualnie podać mi namiary na tą osobę. Bardzo proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów jak inaczej to rozwiązać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś to wynika, że nadal włascicielem auta jest ten w dowodzie. Komornika pewnie niewiele będzie obchodziło, że odbywały się transakce kupna sprzedaży, "auto jest jego" i zabezpieczone do jakiegoś postępowania- spadkowego, zastawowego itp. Nawet jak dotrzesz do pierwszego własciciela, to on się wypnie. A może to ten drugi coś nawywijał. Musisz raczej dotrzeć do komornika który zablokował to wszystko, nie raz idzie się dogadać, ale to zależy o co w tym wszystkim chodzi. I to chyba na tą chwilę najlepsze wyjscie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś to wynika, że nadal włascicielem auta jest ten w dowodzie. Komornika pewnie niewiele będzie obchodziło, że odbywały się transakce kupna sprzedaży, "auto jest jego" i zabezpieczone do jakiegoś postępowania- spadkowego, zastawowego itp. Nawet jak dotrzesz do pierwszego własciciela, to on się wypnie. A może to ten drugi coś nawywijał. Musisz raczej dotrzeć do komornika który zablokował to wszystko, nie raz idzie się dogadać, ale to zależy o co w tym wszystkim chodzi. I to chyba na tą chwilę najlepsze wyjscie.

Zgadza się auto nie zostało wyrejestrowane od 2009 roku mimo zmiany właściciela. Chcę spróbować skontaktować się z osobą z dowodu, bo może po tylu latach dawno komornik spłacony albo sprawa przedawniona . Możliwe też że komornik nie wysłał pisma które pozwoliłoby odblokować. A chcę spróbować bo nie chcę oddawać tego auta, jestem z niego zadowolony... Owszem jeżeli nic nie da rozmowa z właścicielem wtedy zostanie założyć sprawę temu który mi sprzedał auto. Więc proszę Was jeszcze raz o pomoc .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zakończyła się dosyć szczęśliwie, zadzwoniłem do urzędu w Wodzisławiu i poprosiłem o nr sprawy komorniczej i nazwisko prowadzącego komornika. Pani poszła szukać i w teczce auta znalazła co to za komornik i do tego pismo od niego które odblokowało te auto... Więc auto dziś zostało zarejestrowane bez problemów. Jak zwykle zawodzi nasza biurokracja, pani dostała pismo i zamiast odblokować w komputerze walnęła do teczki. Ale lepsze to niż by miał ten świstek zaginąć :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.