Skocz do zawartości

e61 dociąganie tylnej klapy - nie działa


Bronx_l

Rekomendowane odpowiedzi

pacjent to BMW e61 preLCI nad którym rozkładam już ręce

 

Nie działa dociąganie tylnej klapy (otwieranie OK). Sprawdzone już:

- silniczek mechanizm dociągania - mam dwa na obu to samo

- zamek w klapie też mam dwa - dalej to samo

- słynna przecierająca się instalacja tylnej klapy - sprawdzona (jeden kabel miał przetartą izolację ale już jest OK) - dociąganie dalej nie działa

 

Gdzie dalej szukać? Może ktoś już miał taki problem i nakieruje mnie na odpowiednią ścieżkę?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy może znalazłeś rozwiązanie swojego problemu?

Borykam się z taką samą usterką. Mam hydraulicznie otwieraną klapę i wszystko działa poza dociąganiem zamka. Sprawdziłem wiązkę i miałem przetarty przewód od ogrzewania szyby, a poza tym wszystko wydaje się ok. Podłączyłem też na krótko silniczek dociągania i ten też działa.

W INPIe wyskakują mi poza normę wartości czujnika położenia klapy, którego nota bene nie mogę namierzyć. Jedni mówią, że jest w zamku, inni mówią o osobnym czujniku.

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś mi pomoże rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie niby jest ok. Przepalony był przewód ogrzewania szyby, a przy okazji przetopił przewód spryskiwacza.

Czy dociąganie zamka inicjowane jest przez sygnał z samej zapadki? Przejrzę dokładnie wiązkę, ale póki co nic mi się nie rzuciło w oczy.

A wiesz na jakiej zasadzie obliczany jest kąt otwarcia klapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Usterka naprawiona. Oczywiście winna była wiązka od strony kierowcy. Złamany był przewód wysyłający sygnał informujący o zamknięciu zamka w klapie. Wszystko wyglądało dobrze, bo taśma izolacyjna wiązki nie była uszkodzona. Swoją drogą BMW doskonale wie o tej usterce i oferuje zestaw naprawczy wiązki. Koszt na jedną stronę wraz z wtyczkami to ok 800zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.