Skocz do zawartości

328 dziwna maź przy wężu od chłodnicy


KordekLK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wybrałem się w dłuższą trasę ponad 450 km i w połowie drogi na wężu od chłodnicy pojawił się jakiś nalot (zdjęcie 1). Na drugim zdjęciu zaznaczyłem miejsce gdzie ta maź teź się pojawiła tzn. to był jakby odprysk, jakby coś prysnęło tą mazią. Z ciekawości odkręciłem korek od chłodnicy i płyn zaczął się z niego wylewać. Co to może być? Za duże ciśnienie w układzie chłodzenia?

1.

LwN6kk.jpg

2.

IXeort.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ma odpowietrzyć układ kompem? :mrgreen: pewnie przed sprzedaża ktoś wlał jakieś syf do uszczelnienia układu, bo był wyciek..zlej to co jest, najlepiej byłoby zrobić płukankę, następnie zalej porządny płyn i dokładnie odpowietrz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kompleksowo układ chłodzenia :czy masz obieg na gorącym , czy na zimnym masz mały przelew, czy Ci wentylator pracuje, czy masz korek sprawny , czy na zimnym masz dobry poziom płynu, Czy przypadkiem nie masz przedmuchów spalin do układu i z powodu zwiększonego ciśnienia płyn gdzieś szuka ujścia przez małe nieszczelności i jak już powyżej było napisane czy przypadkiem Ci ktoś nie wlał uszczelniacza do układu.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak radzą, sprawdź i ewentualnie wymień płyn. Poza tym ściągnij króciec, podnieś metalową spinkę i rozłącz. Być może ktoś złożył to na jakimś uszczelniaczu lub smarze i dlatego wyrzuca. To są szybkozłączki i składa się je na sucho bez żadnych silikonów, musi trzymać.
A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.