Skocz do zawartości

Niedziałające wycieraczki BMW e46 318 Ci


owik24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie przegrzebałem całe forum odnośnie niedziałających wycieraczek w e46 318Ci. 143km 2002 r . Objawy byla takie że czasem podczas jazdy przestały działać a efekt końcowy wygląda tak że teraz w ogóle nie działają ;/. Sprawdziłem bezpieczniki wszystko jest OK przekaźnik brązowy w komorze silnika też OK (podpięty do innego e46 i wycieraczki działały) bezpieczniki jak i przekaźniki przeczyszczone (wszytki styki). Nawet kupiłem mechanizm wycieraczek z silniczkiem myślałem ze może spalony jest stary ale też nic;/. rozebrałem nawet manetki i tam styki wyglądały czysto ;/ pomocy bo wycieraczki nadal nie działają ;/ za odp serdeczne dzięki pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam dopiero teraz odp ale nie miałem czasu wcześniej problem z wycieraczkami poszedł w niepamięć powody usterki były 2 :

1: spalony silniczek wycieraczek

2: wypalony styk w przekaźniku

po wymianie tych dwóch rzeczy wycieraczki działają :)

wiec moja podpowiedz w podobnym przypadku brzmi tak najpierw sprawdzamy bezpiecznik (nie pamiętam pozycji ale jest w dolnym rzędzie wartość to 30A) jesli jest ok lub go wymienimy i nadal nic dalej rozebrać przekaźnik włożyć go otwartego na swoje miejsce i próbować stykać dolny styk (dodam ze w środkowym gnieździe skrajnym po prawej stronie stojąc przed autem powinno być zasilanie) , wycieraczki powinny wtedy działać jak nie to następnie sprawdzamy silniczek. ewentualnie zepsuta może być manetka ale wtedy wszystko wcześniej powinno działać poprawnie wtedy rozbieramy manetkę i łapiemy masę w jednym z pinów jest masa i stykamy z innymi tak sprawdzamy manetkę. To tyle pozdrawiam myślę że komuś pomogę pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.