Skocz do zawartości

[e39 528i] Montaż subufera


danon_d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zamontować subufer do mojego auta. Namierzyłem coś takiego na allegro, jest podwieszany pod tylną półką w bagażniku. Mój problem polega na tym że nie wiem czy mam wszystko przystosowane do takiej przeróbki. Oryginalnie mam zmieniarke na szesc płyt montowaną w lewym blotniku oraz jest tam wzmacniacz. Żadna natomiast kostka nie wychodzi z tapicerki bocznej. Mam wrażenie że za wzmacniaczem jestr przymocowana jakaś luzem, zaraz to sprawdze. W półce nie mam wyłamanych otworów na głośniki subufera ale to nie problem. Czy do tej "dudniącej skrzynki" potrzebny mi bedzie dodatkowy wzmacniacz?? A może macie patent na zamocowanie subufera w prawym blotniku nad akumulatorem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ten wzmacniacz to jest dsp

jezeli masz w bagażniku wzmacniasz to zapewne masz system Hi-fi więc połowa sukcesu praktycznie za tobą bo wiązki nie musisz wymieniać

 

http://i.archiwumallegro.com.pl/2013649634.jpg

takie cos masz w bagażniku ?

 

jeżeli tak to potrzebujesz głośników dsp / wzmacniacza dsp no i suba dsp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam taki wzmacniacz w bagazniulu. Wiec muszę go wymienić na inny?? A po co mi glosniki skoro mam juz zestaw, chodzilo mi o montaż subufera dla uzyskania basu. Moje glosniki i tewn wzmacniacz fajnie graja bo nie nieksztalcaja glosu ale brakuje troszke dudnienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak potrzebujesz takiego wzmacniacza jak podałeś na aukcjach

potrzebujesz też głośników dlatego, że hi-fi są 4ohm a dsp 8ohm i nie będzie to grało... Głośniki na szczęście zmieniasz tylko basowe, syczki zostają czyli 2 w drzwiach przednich i 2 w półce

będzie trochę roboty w bagażniku z kablami i kostkami

i zapomniałbym jeżeli masz navi to nie robisz nic, jednak jak masz zwykłe radio to potrzebujesz wyświetlacza pod dsp

 

na priv wysłałem fajny temat o wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa sie komplikuje, bo o ile modge kupic subufer to musze jeszcze glosniki i na dodatek jakis wyswietlacz ze o wzmacniaczu nie wspomne

myslalem także o zakupie subufera a do tego jakis wzmacniacz np Alpina i podpiac jako sam wzachol do suba, moze bedzie taniej a napewn mniej problemow

Co o tym sadzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety dsp to dużo zmian :)

 

co do suba nie oryginalnego to masz składane siedzenia, czy nie? Bo jak masz nie rozkładane to za dużo dźwięku nie przejdzie z bagażnika do auta i nie będziesz zadowolony

poza tym nie masz wyjść cinch więc musisz je wyciągać z kabli głośnikowych co zmniejsza jakość

 

mogę podsunąć pomysł jak zrobione jest m sound:

z góry zamiast ori suba dsp są 2 10" głośniki i dźwięk wydostaje się przez te okrągłe dziurki gdzie masz zaślepki obecnie

 

możesz spróbować podłączyć 2 takie głośniki (w stylu m sound) pod jakiś porządny wzmak myślę, że uzyskasz lepszy efekt niż wkładając suba w bagażnik no i cinche wyciągasz wtedy z kabla głośnikowego taką przejściówką: http://allegro.pl/konwerter-audio-glosniki-na-cinch-rca-tanio-i4526473276.html

pamiętaj, że nie będzie z tego jakości tak dobrej jak z radia co ma ori wyjście

Przydałoby się odrazu cały bagażnik wygłuszyć bo podłączając 2 takie głośniki to bagażnik robi za wielkiego suba :P

 

oryginalne m sound wygląda tak:

http://img383.imageshack.us/img383/9295/71313169rq5.jpg

 

tu masz przykład jak ktoś sobie zrobił jednak to już moim zdaniem przesada :P

http://i23.photobucket.com/albums/b379/PScalfano/E39%20audio%20project/98032418912_0_BG.jpg

 

ps. gdybyś przeczytał wysłany na priv temat to byś wiedział już wszystko i nie musiałbym pisać :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.