Skocz do zawartości

Problem z klimatyzacją


KAJTO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z klimatyzacją w f15.Klima podczas dłuższej jazdy

zawiesza się, nie działa i siła nawiewu powietrza spada prawie do

minimum przy włączonym AC.

AC wyłączam -siła nawiewu powraca po ok. 1 minucie i wciskam AC i wszystko ok

ale na chwilę.Po ok.10-15 minut ta sam sytuacja -klima stoi,wentylator w desce a

huczy a nawiewu praktycznie brak.

Może ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bimmerpost był podobny problem http://f15.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1007384&page=2

pewnie masz ustawioną intensywność nawiewu na 1 - spróbuj przycisnąć znaczek dużego wentylatora- to jest przycisk nie sama ikona! to powinno zwiększyc intensywność klimy i "będzie Pan zadowolony"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro daję na service ale boję się że nic nie zdiagnozują.

Problem ten pojawia się na dłuższych odcinkach.

Dojeżdżam do pracy 8km. i wszystko ok.

Jadę z rodzinką na weekend i dramat w aucie.

Szybko otwarte jak w 126p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,jak jest w F15... W F25 do wyboru jest : off ,automatyczne włączenie przy wykryciu zanieczyszczeń i cały czas zamknięty obieg. Układ kontrolek na przycisku zmienia się po wyborze ,ale nie zauważyłem zmian przy zadziałaniu automatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,jak jest w F15... W F25 do wyboru jest : off ,automatyczne włączenie przy wykryciu zanieczyszczeń i cały czas zamknięty obieg. Układ kontrolek na przycisku zmienia się po wyborze ,ale nie zauważyłem zmian przy zadziałaniu automatu.

 

Tak samo jest w F15. Nie wiadomo tak naprawdę czy automat faktycznie zamyka obieg, bo mam czasami wrażenie, ze nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zauważyłem w moim f15 i w e70 że czasmi tryb auto nie zamknął obiegu albo zamknął za późno jest tam jakiś czujnik wyskalowany tak jakieś stężenie i nie zawsze na różne spaliny reaguje jedankowo generalinie idea jest taka żeby automatycznie zamykał przy wykryciu spalin albo innych gazów , jakich nie mam pojęcia ogólnie zayka ale to i tak nie daje gwarancji że nie poczyujemy niczego choć na chwilę zawsze jest jakaś zwłoka tak więc jeśli któś naprawdę nie lubi ikarusów czy auosanów lepiej mieć na manual :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.