Skocz do zawartości

Proszę o sygnał do modułu DME odblokowania immobilaizera E36


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc na temat:

 

 

Jaki sygnał podać do modułu DME by zastapić fabryczny immobilaizer w E36 compact 318ti.

 

Sytuacja wygląda następująco:

 

Zabrałem się własnie za wymiane 1,6 na 1,8 M42, ale do e 30 wkładam M42 z E36 kompakt. I jeszcze stoję ( dwa tygodnie temu zacząłem robotę, bo nie wiem jak zastąpić fabryczny immobilazer, który się znajdował w macierzystym E36 318ti Compact z 1995 r.

 

Silnik przekładam wraz z modułem DME i zapłonowym, oraz z całą wiązką silnika, łączenie jest na głównej wtyczce silnika, wszystko połączyłem, rozpracowałem, tylko jeszcze podjechać do tłumikarza, by wydech dorobił, a potem dopasować filtr powietrza... :D, a tu nie startuje rozrusznik, pompa paliwa, zapłonu nawet nie sprawdzałem. :cry2:

 

Po pierwsze gdzie mogę znaleźć techniczny szczegółowy opis działania fabrycznego immobilaizera wywołującego blokadę sterownika DME i znoszącego ją,

 

Po drugie, jesli ktoś już to sprawdził: Czy ktoś wie jaki sygnał puścić do kabelka zielonego 0,35 mm i czarnego 0,5 mm znajdujących się w głównej wtyczce silnika? - Bo wedle mojej wiedzy sa to kabelki sterujące blokadą sterownika DME.

 

 

:modlitwa:

 

 

A złodziej wszystko wiedzą, i nie powiedzą... :twisted2:

 

Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedź.

Pogadaj, a potem "zrób to sam" oraz zajrzyj na: realoem.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby to było takie proste......z tego co sie orientuję to między IMMO a DME jest jakaś komunikacja, porównanie jakiejś sekwencji liczb :?: ( to tylko przypuszczenia ).

Rozwiązania są dwa : znajdujesz inny DME który nie potrzebuje IMMO albo udajesz się ze swoim DME do kogos kto się takimi rzeczami zajmuje a są tacy magicy i przeprogramują go tak żeby nie wymagał IMMO.

Poszukaj takich ludzi z Twojego rejonu tutaj : http://obd2.pl/forum/ dział autozabezpieczenia oraz http://elektroda.pl/ po lewej stronie wybierz "RTVFORUM" i znajdź sobie odpowiedni dział.

Niestety oba fora wymagaja rejestracji ale myślę że warto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.