Skocz do zawartości

bmw e46 318d problem z elektryką


kamilek85

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie.mam problem z moja e46 318d 2003r.otóz od dzis rana po przekreceniu kluczykiem w stacyjce nic sie nie dzieje....dopiero jak odepne i wepne aku to wszystko ok,ale jak postoi z godzine to znowu to samo...dodam jeszcze że za którymś razem wystarczyło że lekko poluzowałem może 1/4 obrotu lewą klemę i coś pstryknęło i już był prąd...przy tym jak juz zrestartuje aku i przekręce kluczykiem na druga pozycje to cos brzeczy ale nie tak jak pompa paliwa tylko troche głosniej tak przez ok 5 sek tak jakby jakis przekaźnik czy coś w tym stylu...nie wiem czy to ma znaczenie ale wczoraj cały wieczór i noc padał deszcz i nie wiem czy coś mogło sie zalać?aku mam nowy z boscha kupiony 2 mies.temu...jesli ktoś sie spotkał lub wie o co kaman to z góry dzieki,,,u elektryka mam wizyte dopiero za tydzień....i jak mam tak non stop bawic się z akumulatorem żeby odpalić to niefajnie :P....Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś już po przekręceniu kluczyka wszystko ok tylko co jakiś czas ma problem odpalić.Kręci i nic i wtedy jak nie chce odpalić to jakbym nie słyszał pompy jak chodzi po przekręceniu kluczyka,,,,i tak iles razy i dopiero za którymś razem po przekręceniu kluczyka słychać jak coś brzęczy ale głośniej niż kiedyś i wtedy odpala...ja juz nie wiem o co chodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Albo pompka zdycha w co wątpie albo przekaźnik pompy paliwa, jest za bezpiecznikami w schowku, zamień go z tym od klaksonu, są takie same. Trochę mieszasz, bo raz piszesz, że nie kręci rozrusznik a raz kręci..jak nie kręci to sprawdź kostkę stacyjki, później sam rozrusznik.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To wychodzi, że pompka zdycha, jak chcesz mieć pewność to możesz zamienić przekaźniki jak pisałem wcześniej, ale chyba nie ma sensu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że to będzie cos co steruje ta pompką bo dziwne że dzieje sie to od momentu kiedy to miałem problem opisany w poście...wczesniej ok wszystko było a teraz raptem nie zawsze sie zalącza i w dodatku głosniej i dłużej brzęczy po przekręceniu zapłonu...ale jutro oddaje do elektro zaufanego więc mam nadzieję ze to ogarnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego po co pytasz jak nie czytasz odpowiedzi a na koniec dajesz auto do mechanika..ręce opadają :duh: napisałem dwa razy żebyś zamienił przekaźnik od pompy paliwa z tym od klaksonu, bo są takie same, nawet napisałem gdzie są, roboty na 10 min..mnóstwo zdjęć z opisami w necie..szkoda pisać :mad2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po co pytasz jak nie czytasz odpowiedzi a na koniec dajesz auto do mechanika..ręce opadają :duh: napisałem dwa razy żebyś zamienił przekaźnik od pompy paliwa z tym od klaksonu, bo są takie same, nawet napisałem gdzie są, roboty na 10 min..mnóstwo zdjęć z opisami w necie..szkoda pisać :mad2:

nikt ci nie karze odpisywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rejestrować się na forum powinny tylko osoby pełnoletnie :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.