Skocz do zawartości

czy dolewacie olej do silnika BMW e39 3.0D


hanymany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy dolewacie olej do silnika przed wymiana bo ja od wymiany oleju zrobilem ok. 6000km i jak sprawdzilem bagnet to zobaczylem ze jest na samym dolei dolalem do silnika okolo1 litra lub1.5 litra i nie wiem czy to taki naturalny stan ze trzeba dolewac lub czy cos sie dzieje z silnikiem juz, dodam ze mam przejechane okolo 240tys. Pozdrawiam i dziekiuje z gory za jakies podpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dolewam nic, od wymiany do wymiany.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być żadnych ubytków.

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240tyś przy prawidłowej i normalnej eksploatacji to troszkę za wcześnie na branie oleju, no chyba że jet 640tyś :mrgreen: lub więcej.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powiedz jeszcze jak sprawdzasz olej?

Na zimnym, ciepłym, ile po zgaszeniu?

3.0d miewa problemy z nietrzymaniem oleju w filtrze, także raz mogłeś sprawdzić gdy olej zszedł z filtra do miski, a kolejny gdy olej jeszcze był w filtrze, i stąd przekłamanie.

U mnie sprawdzam jakoś minutkę po zgaszeniu, żeby z silnika ściekło, ale w filtrze zostało.

 

Jeśli jednak tutaj pomiar jest okej, to zdejmij sobie rurę z kolektora i zobacz czy nie masz nadmiarowych ilości oleju (ma być tłusto, ale nie że będzie olej kapał), ocenisz wten sposób ile turbina oleju puszcza w dolot, obadaj dokładnie silnik pod względem wycieków, no i sprawdź koniecznie odmę, jeśli nie wymieniałeś, to wymień wkładkę (chyba że jest plastik to zostawiasz, ew czyścisz).

Moja przy pół milionowym nalocie nie zjada oleju wcale, wcześniej coś tam sączyło się spod uszczelki bagnetu, to wychodziło 300ml między wymianami.

Także przy twoim nalocie to nie ma szans żeby silnik był zużyty. No chyba że przebieg kręcony. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej lejesz bo to tez wazne ja raz zalalem jakies gowno 5W40 zamiast 0W30 i silnik szczerze gorzej chodzil i troche oleju bral ale po 5 tysiacach go zmienialem na taki jak powinien znowu byc i od wymiany nie bierze do wymiany nic jezdze na castrol edge 0w30 wiele osob pewnie powie ze to gowno nie olej ale kazdy jezdzi na tym na czym chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz najgorszy olej jaki może być. Silnik i turbo nie ma lekko.

Ja bym zmienił na 5w40 bo chyba taki do tego silnika jest zalecany. coś z normą ll-04 Warto zrobić płukankę żeby cały syf po oleju mineralnym wypłukać. Może zaczynają się zapiekać pierścienie i jazda na takim oleju tylko pogłębia problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej lejesz bo to tez wazne ja raz zalalem jakies [bAD] 5W40 zamiast 0W30 i silnik szczerze gorzej chodzil i troche oleju bral ale po 5 tysiacach go zmienialem na taki jak powinien znowu byc i od wymiany nie bierze do wymiany nic jezdze na castrol edge 0w30 wiele osob pewnie powie ze to [bAD] nie olej ale kazdy jezdzi na tym na czym chce

 

Mobil 1 0w40, taki olej lany od samego początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej lejesz bo to tez wazne ja raz zalalem jakies [bAD] 5W40 zamiast 0W30 i silnik szczerze gorzej chodzil i troche oleju bral ale po 5 tysiacach go zmienialem na taki jak powinien znowu byc i od wymiany nie bierze do wymiany nic jezdze na castrol edge 0w30 wiele osob pewnie powie ze to [bAD] nie olej ale kazdy jezdzi na tym na czym chce

 

Mozna lac 5w40 albo 0w40 to juz zalezy od klimatu i nie wypisuj pierdół, wazne by byla NORM LL 01/04 i mozna spac spokojnie, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz kazda marka wydluza przebiegi miedzy przegladami i pewnie dlatego ze sa nowe pogadamy jak te silniki beda wygladac jak beda mialy 400k nakrecone jak 70% e39 wlej do siebie olej i zrob 30k km jak chcesz nikt Ci nie zabroni twoje auto twoj silnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.