Skocz do zawartości

bmw 320d Czujnik ciśnienia doładowania


lebron18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem , otóż wymieniłem turbinę w swoim aucie na regenerowaną , po odpaleniu auta żle się dzieje. Mianowicie silnik pracuje twardo , w środku czuć rezonans na siedzeniach , auto nie ma mocy , dochodzi do maksimum 2300 obrotów , i zapaliła sie kontrolka check engine która po jakimś czasie zgasła , ale objawy pozostały niezmienione. Pojechałem na diagnostyke , wyskoczyły trzy błędy coś o zwarciu , nie pamiętam dokładnie co. Diagnosta stwierdził że na 90% do wymiany czujnik ciśnienia doładowania. Czy to możliwe żeby takie objawy były przez czujnik ciśnienia ? i możliwe jest że padł po wstawieniu turbiny? czy ewentualnie macie jeszcze jakieś pomysły lub podobne doświadczenia? Za odpowiedzi z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem było to że auto szło dobrze dopiero po 3 tys obrotów , auto brało olej , tak jakby turbina chlapała bo wąz od intelcoolera był od oleju no i gwizdała turbina , byłem na diagnostyce u gościa (polecanego na tym forum) typowo od bmw , stwierdził ze do wymiany turbo , pompowało tylko do 1,6. Po tej diagnostyce , po dwóch godzinach auto już wogole nie miało kopa , tak jakby turbo przestalo istnieć , oczywiscie rozpedzał sie itp ale bardzo wolno. Dodam że zanim w ogołe pojechałem na jakąś diagnostyke to pierwsze wyczyściłem egr , filtr elektrozaworu , robiłem test przepływki , nic nie pomogło, jedynie troszeczkę różnicy było czuć na niskich obrotach.

 

Dodam jeszcze że auto wpada w rezonans wyczuwalny na fotelu kierowcy przy 1600 obrotów i tylko w tych obrotach to czuć , przykładowo dodam gazu dochodzi do 1600 jest "brrrr" , zdejme noge z gazu jak najdzie na 1600 obrotów to znowu jest to "brrr"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.