Skocz do zawartości

Kupno bmw e46 325i czy 330i LPG


Boss10n

Rekomendowane odpowiedzi

Kupno bmw e46 325i czy 330i LPG

 

Witam mam takie pytanie chciałbym kupić bmw serii 3 e46 ale mam dylemat między 330i a 325i chodzi mi o awaryjność tych silników po podłączeni gazu jestem wielkim fanem marki choć to będzie moja pierwsza bema jaką kupie wiem że jest wielu przeciwników lpg ale tylko w taki sposób mogę zakupić tak nie samowitą maszynerie jaką jest bmw z silnikiem benzynowym czy to 325i czy 330i . Po prostu uwielbiam dźwięk tej V6 czy V8 jeśli chodzi o koszt zakupu to jestem wstanie dać sporo tak na oko to z 30 kafli ale problemem staje się tankowanie tego bolidu dlatego lpg. Dodam że chce zakupić kombi gdyż często przebywam za granicą więc potrzebuje spory bagażnik a wiadomo że podtlenek też gdzieś musi wejść :D A tak poza tym to jak butla się zmieści w koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Muszę Cię kolego rozczarować, bo nie kupisz e46 z v6, tym bardziej z v8, chyba, że jakiś swap :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że to brat zaraził mnie tom pasją gdyż posiadał bmw e34 525i+lpg i ta nie sprawiała dużo problemów mechanicznych ale wiadomo wiek tego auta. A dokładniej korozja (progi, drzwi,nadkola,itp.) nie dało się uratować choć to był w istocie cudowny samochód wiecie o czym pisze teraz posiada bmw e60 525d wypas na maxxxxa

ale cały czas problemy z tym ma najpierw turbo potem błąd poduszek, błąd skrzyni co pokazało na kompie a teraz czasami brak mocy jak się trochę zagrzeje objawia się to tym że nie może przyspieszać jak bmw tylko jak malacz dlatego nie chce diesla tylko pb + lpg i to takie starsze najlepiej właśnie e46 POZDRO dal fanów bmw :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie masz kolego racje bo to jest układ R6 lub R8 tak ? zgadza się ? brat w 525 miał swapa na v6 ale takie pytanie czy w M pakiecie niema V6 czy V8 ?

Generalnie BMW nie produkuje silników widlastych v6 - jedynie v8 , v10 i v12 . Znak rozpoznawczy w BMW to rzędowa 6tka "r6".

W e46 tak jak i w e36 występuję też silniki rzędowe 4 cylindrowe "r4" .

W Mkach e46 występowały tylko silniki rzędowe 6 cylindrowe.

Sumująć - w e46 nie dostaniesz nic co ma Vke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego LPG bez problemu da się założyć do obu silników i oba silniki bez uszczerbku na zdrowiu zniosą prawidłowo zainstalowaną instalacje lpg.

 

W pierwszej kolejności musisz znaleźć auto z zdrowym motorem , zwróć uwagę zwłaszcza na to czy pod korkiem oleju nie będzie czarnego szlamu. Oznaczało by to że silnik jeździł na olejach po 25tyś km a kupno takiego auta to duże ryzyko.

 

Następnie znajdź dobrego instalatora który założy ci wydajną instalacje lpg albo polecam ci odwiedzić forum http://lpg-forum.pl/ tam ci doradzą jaką instalacje i u kogo założyć.

 

Kupno auta z już założona instalacja LPG w okazyjnej cenie raczej ci odradzam bo to może być mina.

Edytowane przez dziabi3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.