Skocz do zawartości

E87 - zwarcie? migające kontroli, latające wskaźniki. Demon?


Edig

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś nasz samochód opanował demon ;) Ale na poważnie, sytuacja nie wesoła.

 

Zaczęło się nie działającego czujnika parkowania, następnie w trakcie jazdy pojedyncze pyknięcia (jak od kierunkowskazu), raz na kilkanaście sekund. Później lusterka same się przestawiały. No i w końcu na światłach nagle dźwięk ikony serwisowej ("czerwony podnośnik") i migotanie wszystkich kontrolek, latające wskaźniki paliwa i obrotów, wyłączyło się też radio. Silnik pracował normalnie. Po kilku sekundach wszystko wróciło do normy. Za kilka minut znów powtórka... WTF?

 

Zmienialiśmy kilka dni temu radio, chyba z nieco nowszej wersji bo pokrętło ma "srebrną" obwolutę. Ale 2 dni z nowym radiem działał całkowicie normalnie. Dopiero dziś mu odbiło. Wczoraj był też myty, ale bez komory silnika, jedynie karoseria (wiaderko, gąbka).

 

Znacie takie przypadki? Kopara nam dziś opadła jak się przedstawienie zaczęło...

 

BMW 1, E87, 2006r. 1.6 benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Ja bym w pierwszej kolejności obstawiał alternator (konkretnie regulator napięcia) - sprawdź czy napięcie nie jest za wysokie (lub za niskie, ale raczej to pierwsze).

W drugiej kolejności sprawdziłbym akumulator. Zmiana radia dwa dni wcześniej też jest podejrzana (no ale sprawdź napięcie alternatora - przy włączonym silniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zauważyłem u siebie problemy z akumulatorem (potrafił się wyładować po tym jak bagażnik był dłużej otwarty - lampka), chwilę przed wymianą w trakcie jazdy występowały podobne problemy jak u Ciebie - migające kontrolki, latające wskaźniki prędkościomierza/obrotomierza, wyłączanie się/włączanie świateł (co na autostradzie w nocy było całkiem "zabawne" :P). Niemniej wymiana na nowy załatwiła sprawę, problemy nie wróciły, a akumulator trzyma jak szalony teraz :)

 

Nie wiem jednak jak do tego wszystkiego ma się wymiana radia, bo ja nic takiego nie kombinowałem. Kiedyś w serwisie przy okazji usłyszałem natomiast, że niezaprogramowane radio może stwarzać wiele problemów z elektroniką i że lepiej zakodować, także może zanim wydasz 8 stówek na akumulator, udaj się do jakiegoś kodera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zarejestrowani

Nie możesz wszystkiego wrzucać do jednego wora, ja miałem też kilku klientów z podobnymi objawami i każdy miał z inego powodu choć dwóch się trafiło któzy byli świeżo po dezynfekcji klimatyzacji środkami wpuszczanymi przez kratki nawiewów :duh:

 

Podjedz do kogoś w okolicy na komputer niech podobnie to chociaż częściowo będziesz mógł wykluczyć pewne rzeczy

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Witam czy ktoś poradził sobie z tym problemem ?? Mam identycznie też kontrolki włączają wskazówka paliwa i obrotomierza tańczy jak chce jakby jakieś zwarcie nie mam pojęcia ... Wymieniam akumulator bo może to wina tego zima odpala ale przy większych mrozach trochę się dusi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.