Skocz do zawartości

530d e39 ropa w silniku


emka02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W zeszłą sobotę miałem problem z modułem komfortu okazał się zalany i samochód miał odchyły z elektryką tzn. włączały się awaryjne światła w aucie włączał się alarm nie działały wycieraczki itp itd. W tym także czasie podczas jazdy zaledwie 2km nalała się ropa do silnika. Moduł wymieniony (na ten sam) olej zlany około 17l... Wlany zwykły przejechane ponad 300km i cisza stan taki sam, a więc olej na nowo zlany zalany ponownie castrolem 5w40 wymieniony filtr (wczoraj tj. 30,07) dzisiaj rano przestały mi działać "zwykłe" spryskiwanie szyb tzn zero reakcji i zacząłem sobie grzebać sprawdziłem bezpieczniki i pompkę ale wszystko gra oczywiście intensywne działa i załącza się dolna jak i górna pompka. No nic może kwestia ustawień w module "tak mi powiedział elektryk" ale co za tym idzie auto było na zapłonie i jak wsiadłem żeby odpalić nie grał mi stan paliwa oczywiście nie odpalałem tylko sprawdziłem stan na bagnecie i efekt taki że poza stan bagnetu nalało znowu ropy...ehhh nowy olej z wczoraj poszedł się... no wiecie :P no nic nie odpalałem autka i sam wziąłem się za zlanie oleju oczywiście najpierw ładny olej za chwile sama ropa... hmmm gdzieś około 16l ... no nic zalałem ponownie castrolem 5w40 odpaliłem i autko chodzi jak żyletka tak samo jak po pierwszym zlaniu gdzie mi powiedzieli fachowcy... podczas jazdy nie przybywa oleju w silniku poprzez ropę...

 

Stąd moje pytanie wtryski? hmmm na samym zapłonie nie są w stanie się otworzyć więc raczej odpada... pompa wtryskowa nieszczelna? no ale to by cały czas lało się do silnika bo sama się nie uszczelni bo niby jak?

 

Ma ktoś doświadczenie z podobnym problemem lub jest w stanie coś sensownego powiedzieć?

 

z góry dzięki za wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.