Skocz do zawartości

Czujnik AUC ma wpływ na klimę ?


dareks27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko jak w temacie czy czujnik AUC ma wpływ na działanie klimy ?

A dokładniej klima działała super ale u mnie pod maską śmierdzi spalonym olejem bo jest mały wyciek z tyłu silnika i on kapie na kolektor i wtedy jak silnik pracuje olej się spala i śmierdzi. Sprężarkę chyba słyszę jak się załącza ale do środka leci zwykłe powietrze z zewnątrz a od strony pasażera nawet lekko cieplejsze.Klima nie działa. Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz słyszeć załączania klimatyzacji, bo ta sprężarka nie posiada sprzęgiełka elektromagnetycznego tylko wewnętrzny elektor-zawór z płynną regulacją. Załącza się gładko i nawet nie widać tego po obrotach.

 

Czujnik AUC jest wykorzystywany wyłącznie w momencie, jak masz ustawiony automatyczny obieg zamknięty. Nie wpływa na nic innego jak zamknięcie obiegu powietrza.

 

Masz problem nie związany z opisanymi przez Ciebie usterkami. Coś nie tak jest z samym układem klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 320i N46 klima nie działa chyba tak jak 320d (inny kompresor).

U mnie ewidentnie nieznacznie podnoszą się obroty po włączeniu klimy. Oraz słychać jak się załącza.

 

A co do założyciela tematu to napisałeś, że "klima działa super", a potem że "do środka leci ciepłe powietrze".

To jak to w końcu jest? :)

Czynnik wymieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 320i N46 klima nie działa chyba tak jak 320d (inny kompresor).

U mnie ewidentnie nieznacznie podnoszą się obroty po włączeniu klimy. Oraz słychać jak się załącza.

 

A co do założyciela tematu to napisałeś, że "klima działa super", a potem że "do środka leci ciepłe powietrze".

To jak to w końcu jest? :)

Czynnik wymieniałeś?

 

W naszych autach podnoszą się obroty przy włączeniu klimy --jak dobrze się przysłuchasz to usłyszysz jak się włączy :cool2: 320i N46 ---tak ja mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.