Skocz do zawartości

Łożyska przednich amortyzatorów 520 i


croopsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie - dziś postanowiłem wymienić przednie sprężyny , podkładki gumowe , odboje amorków i łożyska , które wcześniej zakupiłem na Allegro. Po demontażu , okazało się że mam zupełnie inne łożyska - lipa straszna :duh:

Wskoczyłem na stronę : BMWstore.pl , i po nr. vinu szukam tych łożysk. I tu zaskoczenie - są 3 rodzaje , które wg. katalogu,pasują do mojego wózka, ale jest jedno ALE - do wyboru mam: Gniazdo amortyzatora (bo tak ponoć się to nazywa) , Gniazdo amortyzatora z korektą nachylenia koła + 30 MIN, oraz Gniazdo amortyzatora z korektą nachylenia koła - 30 MIN.

I jak tu stwierdzić które jest akurat dla mnie. Które powinienem zakupić i o co w tym wszystkim chodzi :mad2:

Zastanawiam się , czy jeśli mam zamontowane z gniazda z korektą nachylenia koła , a złożę to na gniazdach bez tej korekty - czy wszystko będzie OK :?:

Może ktoś może mi coś podpowiedzieć , bo mam w tej chwili nóż na gardle - w najbliższy piątek,mykam z rodziną na urlop,a Betka stoi na kobyłkach :!:

Moje autko to : 520i 24 V z lipca 1990 roku , końcówka VIN-u to : BD 16766

POMOCY !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zawieszenie z tym kodem S226A sportowe dostosowanie podwozia.Też mam takie.

W moim przypadku kupiłem zamiennik który żadnej regulacji nachylenia nie posiadał i chyba wogóle w zamiennikach nie występuje.

Później byłem na geometrii i z nachyleniem nie było problemu.

A sprężyny kupiłeś też zwykłe,bo te od S226A są bodajże 1,5 cm krótsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź , kamień spadł mi z serca , bo tak przypuszczałem że w zamiennikach nie ma z nastawieniem,a oryginał - ta cena... :mad2:

Co do sprężyn,to nawet nie wiem,jakie one są. Zamawiałem z Allegro do tego modelu,i tyle... Przysłali i cacy...

Czyli mówisz że można spokojnie zakładać normalne łożyska ? Na Allegro znalazłem po 150 zł. za sztukę. Chyba to by było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.