Skocz do zawartości

E39 530d klima chodzi kiedy chce


adamsaba

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, że kompresor i cała elektronika klimy zaczyna chodzić po przejechaniu 10-15km, czasami działa od razu od załączenia silnika, a nieraz nie chodzi w ogóle. W ramach naprawy rozebrałem klimatronik i go przeczyściłem, wszystkie jego styki/wtyczki naoliwiłem, parę dni było dobrze, ale znowu jest to samo. Inpa pokazała błąd wentylatora, skasowałem go. Mam taiwański wentylator, on jest sprawny, ale sieje błędy. Z pozycją klima-inhka nie mogę się połączyć. Dziwne to, ale zauważyłem, że jak przekręcę kluczyk w stacyjce i kierownica tak jak powinna zjedzie od razu w dół, to klima działa idealnie, a jak opuści się ze zwłoką ok. 5-7 sekund, to klima nie zadziała. Klimę mam cały czas ustawioną na auto, śnieżynka zawsze włączona, obieg zamknięty na automat, temperatura zależnie od potrzeb między 19-21 st. C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest i gdzie on siedzi?

 

Przy pomocy inpy mogę uruchomić kompresor--leci zimne powietrze, uruchamia się też bez problemu wiatrak. W zw. z tym załączenie klimy chyba musi być blokowane elektronicznie, tym bardziej, że dziwnie zachowuje się kierownica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem dzisiaj klimatronik z innego auta, ale to nic nie dało. Chciałem podmienić też moduł GM3, ale niestety był całkiem inny i w ogóle nawet nie próbowałem go podłączyć. Klima już całkiem przestała sama się załączać, kierownica nadal opuszcza się z opóźnieniem, kompresor i wiatrak nadal mogę odpalić z inpy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GM3 high, a kolegi jest GM3 low i ma całkiem inne oznaczenia, dlatego bałem się podłączyć. Ten mój moduł rozebrałem i nie było widać jakichś uszkodzeń rzucających się w oczy. To co mimo tych różnic podłączyć go?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem do mojego auta moduł kolegi i klima niestety nie wystartowała, natomiast na moim module GM3 jego klima chodziła bez zarzutu, więc raczej to nie będzie GM3. Sprawdziłem też swój klimatronik montując go do innego sprawnego auta, okazało się, że mój klimatronik załącza tam klimę więc jest sprawny. Wydaje mi się, że mój problem raczej tkwi w instalacji elektrycznej samochodu, bo przy pomocy np. inpy nie można się połączyć ze wszystkimi obwodami w samochodzie np. nie mogę w ogóle wejść w układ klimatyzacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Sam sobie odpowiadam, auto stało kilka dni u elektronika, stwierdził on, że klima jest sprawna, a powodem jej nie włączania się jest to, że w sterowniku silnika znikła komunikacja z układem klimatyzacji, najprawdopodobniej ja coś odinstalowałem bawiąc się inpą, a on nie jest niestety w stanie przywrócić go stanu pierwotnego. Wg mnie może coś jest nie tak ze sterownikiem silnika, ale raczej ja nic nie odinstalowałem inpą, bo objawy nie działającej klimy wystąpiły długo po tym jak ja korzystałem z inpy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Próbowałeś odpiąć akumulator na kilka/kilkanaście minut? Jeśli nie to zrób to bo często jak się nawet w INPIE coś zagmatwa to taki reset akumulatorem przywraca graty do życia.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima już dawno chodzi, faktycznie zniknęła ze sterownika, pierwszy mechanik stwierdził to po kilku dniach diagnostyki i urwania króćca od zbiorniczka wyrównawczego, ponieważ nie mógł też na nowo jej zaprogramować w sterowniku, to się poddał i nie wziął kasy, chociaż tak naprawdę sporo się narobił ten jego elektronik. Znalazłem później kumatego gościa od bmw, zrobił to w jeden dzień, poprawił też instalację elektryczną pod nogami kierowcy, bo nie można też było się wcześniej połączyć inpą ze wszystkimi modułami, były też błędy wiatraka klimy, które po naprawie instalacji zniknęły, kierownica też zaczęła się normalnie opuszczać. Koszt 250 pln. A tak na marginesie naprawiał on wtedy 530xd 2008r. bezwypadkową, która pływała 20m pod wodą, auto było wtedy kompletnie rozebrane i po jakiś chyba 40 dniach było już naprawione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.