Skocz do zawartości

[e39] 540i lekkie stukanie przy 1000 obr/min


Sokol1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem przy obrotach około 1000 słyszalne są delikatne stuki. Jest to troszkę denerwujące ale nie mam pojęcia co je powoduje. Problem występuje tylko na biegu jałowym i przy ok 800-1000 obrotów. Jeśli przełączę skrzynię w położenie R, N, D problem znika, podobnie jest jeśli zwiększę obroty. W wymienionych przypadkach po prostu tych stuknięć nie słychać. Jeśli chodzi o właściwości jezdne to nie ma żadnych problemów autko przyspiesza tak jak moim zdaniem należy i ogólnie wszystko inne jest ok.

Zamieszczam film poglądowy może ktoś spotkał się z czymś podobnym.

 

 

PS Wiem, że świeci się kontrolka poduszki ale po prostu sprzątałem Beti i fotele były przestawiane :D Błąd usunie się na dniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

On nie ma vanosów. Przecież on kupił to auto od Krystiana z forum. Sam mu mówił, że ma z tego co pamiętam napinacz do wymiany. Polecił mu nawet mechanika. A on znalazł i tak swojego znachora co mu powiedział, że to panewki.

 

Dlatego zadałem wcześniej to pytanie bo nie wiem czy to ta sama usterka i się uparł jej nie robić i zakłada taki sam temat czy rozrząd już zrobił i pojawił się nowy stukot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że nie pisałem ale to nie jest nic z rozrządem bo rozrząd jest cały nowy ( napinacz tez ). A ten stuk sam nie wiem. Panewki wymienione na nowe. Myślałem że ktoś może miał taką przypadłość bo ja na prawdę nie mam pojęcia i w sumie chyba nikt nie ma .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak każdemu jest latwo to mówić a nie wiem czy czytałeś cały temat ale facet miał 130 k km i mu tak stukało a teraz ma 230 k km i calej to samo. Liczyłem na jakieś podpowiedzi sensowne a nie takie że coś ktoś źle złożył sorki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego ty oczekujesz jak ja się o coś pytam to ty tylko piszesz że wszystko jest dobrze złożone.

 

Napisz konkretnie co było sprawdzane bo piszesz że silnik był cały rozebrany. Luz na sworzniu tłoka był sprawdzany? Wcześniej też pytałem o coś to nie uzyskałem odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.