Skocz do zawartości

Stuki w silniku BMW 318i N42 143km


pavcio

Rekomendowane odpowiedzi

przyczyn moze byc duzo . posciagaj plastiki, sprawdz pasek, albo odkrec lekko korek wlewu oleju odchyl i posłuchaj ja mam taki dzwiek jak przystawie ucho do pokrywy zaworów wtedy lekko słyszę. byc moze u ciebie sa to samoregulatory . jaki olej lejesz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam podobne stuki, znajomy mechanik powiedział, że to są wtryski. Na filmiku miałeś załączoną klimatyzację? U mnie przy wyłączonej klimatyzacji prawie nie słychać tego stukania. Ciężko też dojść z tego filmiku skąd one dochodzą..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki są bez włączonej klimatyzacji, jak ja włączę to mniej słychać (pewnie dlatego że silnik ma wyższe obroty), stuki dochodzą z górnej-tylnej części silnika tzn. spod plastikowej pokrywy zaworów, czy wymieniałeś te wtryski (jaki koszt ) i czy można z tym trochę jeździć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
tzn, byłem kiedyś w serwisie i powiedziano mi że tak pracują wtryski lub wtrysk, generalnie te odgłosy pojawiły się jak zrobiłem trasę do Niemiec jakieś 2,5 tys. km, na wolnych obrotach tylko to słychać po dodaniu gazu już nie, myślałem kiedyś że to może jest tzw. spalanie stukowe i tankowałem lepszą benzynę ale nic z tego, ogólnie śmigam dalej i nic się nie dzieje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Na moje to takie dzwięki może wydawać pompa Vacum. Sprawdź czy nie masz z niej wycieku. Pompa jest przy podszybiu z tyłu silnika od strony wydechu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo :D Odkopałeś temat sprzed 2 lat, w którym dyskusja nie toczyła się od ponad roku :D

 

Trafiłem przypadkiem, bo szukam czegoś o panewkach. Swoją drogą nie lubie jak ludzie zostawiają nierozwiązane do końca tematy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest cała masa takich tematów, ludzie zakładają konto, piszą 1 posta o tym, ze mają problem, inni ludzie mu odpisują lub nie i na tym dyskusja się kończy.

Robi się przysłowiowy burdel, który przydałoby się to posprzątać, bo jeśli człowiek czegoś szuka to musi przekopać 99% tematów które nie zawierają nic, lub głupoty (na zasadzie samochód mi źle opala - zmień olej :mad2: albo "mój mechanik powiedział to..a mój tamto...swoją drogą po jaką cholerę zawracają niektórzy dupę skoro i tak odstawiają samochód do mechanika? )... aby znaleźć ten 1% tematów które zawierają jakieś informacje. Jakiś mod z pojęciem technicznym mógłby tu posprzątać czasami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to by się przydało ZROBIĆ PORZĄDEK w tych tematach, bo tak traci się pół dnia na pierdoły a konkretów zero.

Pozdro dla świadomych :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam od niedawna dochodza dziwne dzwieki z mojego silnika. Widzialem posty podobne ale jest strasznie duzo możliwości. Dodaje filmiki ktore dokladnie pokazuja o co chodzi. Moze ktos sie z tym spotkal.

https://youtu.be/E4qB9Hlsa90

 

Po odkreceniu korka. Dodam ze jest dosc mocne dlawienie przy odkreceniu, czy to normalne?

https://youtu.be/JJskGafGuJY

 

Podczas przyspieszania. Generalnie wszystko cichnie i normalnie pracuje. Na filmiku troche dziwnie przez nasilenie dzwieku.

https://youtu.be/n34K_KJmNMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa vaccum...

 

Vanos inaczej brzmi.. chrobocząc..

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.