Skocz do zawartości

BMW E30 Części


RevensBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , jestem nowym posiadaczem BMW E30 z roku 1986 , wąska lampa - Moje BMW posiada silnik 2.4D . Auto stało przez dłuższy czas nieodpalane. Chciałbym się spytać :

1. Co przede wszystkim muszę wymienić w aucie po tak długim okresie stania ( kilka lat ) Wiem ze podstawą jest olej , filtry .

2. Czy po za piszczącym paskiem i szumiącymi rolkami , cos jeszcze musze zmienić w rozrządzie ?

3. Czy części pasują od innych modeli , silników , itd ? Jeśli tak jakie i które

4. Czy po tym czasie muszę oddać głowice do planowania i zmienic uszczelki ( Nic nie cieknie )

5. Co z amortyzatorami po tak długim czasie ?

6. Czy same sworzenie da sie wymienic , czy trzeba z wachaczem ?

 

Jestem młodym kierowcą , całą kwote zarobioną przeznaczyłem na kupno auta , wiem ze podstawą jest wymiana oleju i filtrów na to pieniądze odłożyłem , lecz nie mam dużego zakresu możliwości .Na co jeszcze mam patrzeć ? Bo nie chce sytuacji że jadę i mi się rozkraczy , stanie itd . Proszę o pomoc , z góry dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , jestem nowym posiadaczem BMW E30 z roku 1986 , wąska lampa - Moje BMW posiada silnik 2.4D . Auto stało przez dłuższy czas nieodpalane. Chciałbym się spytać :

1. W pierwszej kolejności przed odpaleniem radzę podać naftę do cylindrów ,na początek po 50ml i delikatnie zakręcić wałem korbowym przy użyciu klucza 22.Wystarczy jeden obrót potem zabieg możesz powtórzyć.

2. Rolka napinająca ,pasek i to co będzie miało oznaki zużycia .

3. Pytaj na bieżąco ,można to sprawdzić na realoem po numerze części.

4.W końcu odpalany czy nie ? Wycieki mogą pojawić się po jakimś czasie w sumie to nic dziwnego bo uszczelki stwardniały.

5.Raczej stoją ,uruchom silnik i jedż na przegląd dowiesz się wszystkiego.

6.Sworznie są wymienne tak jak tuleja wahacza , 2 krótkie zewnętrzne ,2 długie wewnętrzne i 2 tuleje wahacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.