Skocz do zawartości

Kilka pytań po zakupie samochodu E60


nextusPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze, Stałem się posiadaczem ( mam nadzieję) dobrego Bmw E60 w dieselku. pojemność 2.5 Litra Full opcja jaka wychodziła.

Mam kilka pytań technicznych i wizualnych.

1.(Mam dużą nawi) Jak sprawdzić jaką wersje posiadam, jakie mapy podchodzą do mojej navi, jaką płytę zakupić itp

2.Telefon w Idrive mam telephone not installed , jak instaluje się telefon bo nie znalazłem takiej opcji nigdzie żeby to wszystko skonfigurować

3.Akumulator, wczoraj bawiłem się troche samochodem "na zapłonie" próbowałem audio webasto i tak w sumie nie długo jakieś 30 minut bateria padła. W sumie radio grało fotele się przesuwały ale silnika nie dało się uruchomić, podładowałem i ruszyło. Jak sprawdzić stan akumulatora, ew jaki powinien być tam włożony czy trzeba robić jakieś adaptacje?

4.Light Home w Idrive mam ustawione na 25 s, czyli teoretycznie po zamknięciu auta powinny świecić ringi przez 25 sekund? u mnie tak się nie dzieje

5. Czujnik ciśnienia w kołach - co i jak. mam 2 komplety opon zimowe są po 1 sezonie natomiast letnie już po 2 i planuje zmienić Gumy na nowe, na co zwrócić uwagę Przy zakupie letnich opon jakie gumy wchodzą i najfajniej wyglądają na 19 calowych felgach.

6. Interfejs. - W wcześniejszych samochodach korzystałem i bawiłem się troche ODB2 do drobnej diagnostyki, jak jest w BMW, czytałem o jakiejś inpie może ktoś rozwinąć ten temat? jakieś programowanie itp?

7.Fotele- teraz mam regulowane elektrycznie z pamięcią podgrzewaniami itp- czarna skóra, w przyszłości ( może nawet niedalekiej) chciałbym zakupić fotele komforty beżowe czy jest możliwe ich założenie? czy jest to skomplikowana operacja.

8. Chromy. Moja wersja to Shadowline nie mam chromów nad oknami a bardzo mi się to podoba, czy jest możliwość założenia fabrycznych takich chromów? czy trzeba kupować całe drzwi? Nie chce tandetnych listew na taśmie tylko ori.

9. Czy można zmienić kolor ringów na białe? tak aby mocno świeciły? zależy mi aby w komputerze nie było błędu żarówki.

10.Oraz najważniejsze coś co wyszło w sumie dopiero dziś, to zauważyłem.

Samochód zimny przejechałem koło 2 km zostawiłem na luzie i obroty spadły nisko tak że trzęsło samochodem, po wciśnięciu tylko sprzęgła obroty były normalne i nie trzęsło, po przejechaniu jeszcze 1.5 kilometra wszystko "ustało".

11. Czy możliwe jest wgranie polskiego menu do Idrive oraz czy wybieranie głosowe po polsku może działać?

 

12.13... Jakie ciekawe funkcję ma jeszcze ten samochód coś o czym warto wiedzieć.

 

Autko całkiem fajne chociaż nie mogę narazie jakoś znaleźć "dobrej pozycji za kierownicą, być może dlatego że przesiadłem się z samochodu o 3 klasy wyżej pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Dziękuje za wszystkie sugestie i odpowiedzi Pozdrawiam

 

 

 

 

viewtopic.php?f=73&t=153312

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiekszośc swoich pytań znajdziesz odpowiedzi używając szukajki, większosc już była studiowana na tym forum i ma konkretne odpowiedzi w obszernych tematach. Cytat :, przesiadłem sie z samochodu o trzy klasy wyżej, - czym Ty człowieku jezdziłes?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - ktory rok auta (czy to CCC czy CIC)

2 - tutaj to nie pomoge za duzo - może nie masz przygotowanego interfejsu pod telefon - chyba rozkodowanie vinu by więcej powiedziało...

3 -

tu masz jak włączyć ukryte menu (poszukaj też na forum pod takimi tematami - na pewno znajdziesz jak sprawdzić w ukrytym menu napięcie akumulatora) Po wymianie akumulatora - tak trzeba robić adaptację. Jaka wielkość to już w żależności chyba od wersji silnika - innstrukcja obsługi (do ściągnięcia również z forum)

4 - światła o których piszesz (zakładam, że masz auto przed liftem) włączają się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i pociągnięciu do siebie przełącznika świateł "długich".

5 - Nie ma czujnikow w kołach, ciśnienie mieza czujniki abs, poprzez obrot kola - chociaż czytałem, że są wersje z inna wersją czujników, nie pamiętam nazwy ale to chyba w faktycznej "full opcji" :D

6 - Inpa i Dis to chyba najpopularniejsze programy ew - ncs + winkfp

7 - nie znam tematu

8 - z tego co się orientuje wystarczy wymienić same ramki, bez wymiany drzwi... Mi również podobają się chromy, ale każdy ma swój gust.

9 - można zmienić kolor, ale poczytaj sobie na forum bo temat był poruszany wiele razy (szału z mocą nie ma, zwłaszcza w dzień z tego co koledzy piszą)

10 - nie pomogę

11 - w zależności od wersji navi - w CCC też się da ale przestrzegam przed zrobieniem tego samemu, bo w większości wychodzą z tego problemy

12 - dobre pytanie - rozszyfruj vin - asystent świateł drogowych, HUD, Night Vision??? O wentylowanych czy podgrzewanych fotelach, czujnikach zmierzchu i deszczu to nie piszę bo to chyba standard?

PS jeśli dobrze zrouzmiałem - a jakie auto jest 3 klasy wyżej? :) MAYBACH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. zmiana foteli na komforty to nie problem (czesci i kodowanie) ale mam inne zastrzeżenie, chcesz zmienic czarny fotel na bezowy a co z reszta tapicerki? konsola deska dywaniki slupki itd. masz czarny srodek i do tego podejda toffi, rude abo biale skory. mozna zalozyc ale nie bedzie wygladac jak ori.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.