Skocz do zawartości

E60 zamiennik czujnika PDC


tomcio.BMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Padł mi czujnik z przodu, zakupiłem na Allegro czujnik http://allegro.pl/show_item.php?item=4178586445 Po podłączeniu PDC nadal nie działa tzn nowy czujnik nie dość, że nie cyka to jeszcze po jego podłączeniu przestają cykać pozostałe (zjawisko to nie występuje gdy zamontuję z powrotem ten niedziałający - poza nim inne cykają). Co może być przyczyną? czujnik został mi przysłany niesprawny? czy trzeba wcześniej wykasować błąd kompem? co powoduje, że pozostałe przestają reagować po podłączeniu tego.

Numer tego czujnika to: 6 989 069. Ja miałem oryginalnie zainstalowany 6 906 446.

Pytanie głównie do kolegów co wymieniali u siebie czujnik na jakiś zamiennik.

 

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem czujnik na zamiennik, chodzi od roku bez zastrzeżeń. Przestają działać wszystkie z wiadomych powodów, między innymi dlateg żebyś nie miał pretensji do BMW że przywaliłeś w słupek a zepsuty czujnik cię nie ostrzegł. Dlatego jak jeden nie działa to nie działają wszystkie. Sygnalizuje o tym fakcie komunikat PDC failure oraz zielona mrugająca lampka przy przycisku PDC. Jak chcesz sprawdzić który jest uszkodzony, uruchom silnik i przyłóż ucho do każdego. Przy sprawnym usłyszysz cykanie jak w iskrowniku kuchenki gazowej, uszkodzony bedzię głuchy. Nalezy wymienić czujnik i wszystko będzie działać bez potrzeby kodowania czy kasowania błędów. Przy zakupie musisz tylko zobaczyć czy masz małe czujniki czy duże (wtyczka prosta czy pod kątem 90").
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem czujnik na zamiennik, chodzi od roku bez zastrzeżeń. Przestają działać wszystkie z wiadomych powodów, między innymi dlateg żebyś nie miał pretensji do BMW że przywaliłeś w słupek a zepsuty czujnik cię nie ostrzegł. Dlatego jak jeden nie działa to nie działają wszystkie. Sygnalizuje o tym fakcie komunikat PDC failure oraz zielona mrugająca lampka przy przycisku PDC. Jak chcesz sprawdzić który jest uszkodzony, uruchom silnik i przyłóż ucho do każdego. Przy sprawnym usłyszysz cykanie jak w iskrowniku kuchenki gazowej, uszkodzony bedzię głuchy. Nalezy wymienić czujnik i wszystko będzie działać bez potrzeby kodowania czy kasowania błędów. Przy zakupie musisz tylko zobaczyć czy masz małe czujniki czy duże (wtyczka prosta czy pod kątem 90").

 

Driver2236 dziękuje za odp. Natomiast wiem to wszystko co napisałeś i tak też zrobiłem. Czujnik niestety nie działa. Możesz dac namiar jaki kupiłeś?

Z tego co wiem, małe czujniki były po lifcie, z przodu jest wtyczka prosta a wygięte z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Miałem to samo - kupiłem łącznie 4 zaminienniki - pierwszy działał bez problemu (szara wtyczka, numer inny niż ori), potem dokupiłem jeszcze dwa u innego sprzedawcy (biała wtyczka) - niby inny numer niż w poprzednim i ori ale miał pasować do e60. Niestety nie działał od początku, dokupiłem jeszcze czwarty o innym numerze i kolorze wtyczki (czarnym) i też nie działał. W końcu znalazłem na alledrogo nowe oryginały SWF w cenie 110zł wraz z przesyłką i chodzi bez problemu. Oryginał jest inaczej wykonany - widać to na pierwszy rzut oka - wewnętrzna obwódka okrągła czujnika jest delikatnie szersza i ma łagodniejsze krawędzie. Wniosek - gdybym od razu wiedział że oryginał można kupić za 110zł to nie patrzyłbym nawet w stronę podróbek po 50zł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Podepne sie pod temat. Kupiłem przednie zamienniki PDC 3szt z szarą wtyczka na allegro i dziwnie działają. Rano po odpaleniu tak jakby widzą przed sobą przeszkodę, po jakimś czasie już jest ok. Czasami w ciągu dnia też potrafia wariować. Czy jest jakaś ich regulacja czułości, adaptacja itd ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Obstawiam, że sprawę załatwi wymiana na ori :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ori to ori i musi działać idealnie, ale jest tu sporo osób, które chwalą sobie zamienniki i takie czujniki działają u nich tak jak powinny. W E39 kiedyś też miałem dokupione 2szt z zamienników i działały bez problemów.

Problem w obecnej E60 najczęściej pojawia się tylko z samego rana, gdy odpalę auto to na ekranie widać np dwa środkowe czujniki już z czerwoną kreską i piszczące ciągłym sygnałem a przede mną oczywiście pusta droga. Po około 20-30m ekran przełącza się na stronę startową i czujniki przestają piszczeć. Przy dojeżdzaniu do przeszkody (np. mur parkingu pod pracą ) czujniki działają prawidłowo, czyli na początku zielone i później czerwone pola z ciągłym sygnałem przy murze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.