Skocz do zawartości

slizganie sprzęgła e39 3.0d 193km


aquarel

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam problem ze sprzęgłem ,auto jechało normalnie z rana wsiadam i nie można ruszyć nie jedzie tylko delikatnie ,decyzja zapadła sprzęgło kaput .Po zdjęciu skrzyni tarcza nie ma nitów na wierzchu jest tylko delikatnie podpalona ,dwu mas wygląda ok nie ma luzów ,auto nie drżało wszystko ok .Wymieniłem wiec same sprzęgło czyli tarcza docisk łożysko na nowe i dalej jest to to samo,pompkę wykręciłem ze skrzyni celem odciążenia łożyska i nic lipa ,co się dzieje :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zmieniales czy mechanik? tarcze założyłeś poprawną strona? bo bywaja tacy co juz tu polegli. nie wiem jaki rocznik e39 ale sprzegło masz juz SAC?

 

opisz dokladniej co sie dzieje po puszczaniu sprzegla. czuc jakis opór na pedale ze wysprzęglik ma obciązenie?

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniałem sam,docisk zabezpieczony był specjalnym ustrojstewm które po założeniu i ustawieniu tarczy trzeba zwolnić ,tarcza założona dobra stroną tak jak opisane jest na niej ,po zmontowaniu zapaliłem maszynkę i czuć że ciągnie ale dodałem gazu i obróciło sprzęgłem to samo dosłownie jak przed zmianą ,coś czuje że dwu mas do wymiany będzie ,uślizg występował już dużo wcześniej ale sporadycznie,aż przestało w końcu jechać, auto ma podciągniętą moc na 220km , 2001r.,pompa działa prawidłowo ,nawet ja wykręciłem ze skrzyni celem eliminacji .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.