Skocz do zawartości

wymiana oleju jaki klucz 34 czy 36 do filtra oleju


daniell-gda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nie dawno kupiłem fajną E 90 i komputer pokazuje ze wymiana oleju za 36 tys. jezdic tych 36 tys. czy wymienic na nowy?

Czy w skrzyni automatycznej sie wymienia olej ? W serwisie mi mówili ze nie :). Auto ma przejechane dopiero 100 tys.

Pierwszy raz mam BMW i nie wiem jak trzeba dokladnie robic z tym olejem, a jest to najwazniejsza rzecz w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz do odkręcenia pokrywy filtra olejowego to na 1000% klucz 36 bo taki specjalnie kupiłem do tej operacji i sprawdza się znakomicie :D

Witam

nie dawno kupiłem fajną E 90 i komputer pokazuje ze wymiana oleju za 36 tys. jezdic tych 36 tys. czy wymienic na nowy?

Czy w skrzyni automatycznej sie wymienia olej ? W serwisie mi mówili ze nie :). Auto ma przejechane dopiero 100 tys.

Pierwszy raz mam BMW i nie wiem jak trzeba dokladnie robic z tym olejem, a jest to najwazniejsza rzecz w samochodzie.

Kolego jeżeli kupiłeś niedawno auto to zmień olej i zrób przed tą operacją płukankę jeśli nie wiesz jaki miałeś zalany olej i wymieniaj go między 10 a 15 tysięcy kilometrów a nie patrz na wskazania licznika chyba że chcesz silnik załatwić, natomiast co do skrzyni automatycznej to olej też się wymienia a w serwisie mówią że nie trzeba bo chcą Ci nową skrzynię sprzedać :lol:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej proponujecie i ile taka przyjemnosc powinna kosztowac ze bym wiedział jak pójde do warsztatu , jak zobaczą fjane autko od razu inne ceny daja:).

Ostatnio zostawiłem kolegi Citroena do przegladu i mówie do mechanika zeby zrobił ogólny przeglad bo auto jest do sprzedania. to tak zrobił ze policzył 12 tys za przegląd a auto warte moze z 8 tys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki olej proponujecie i ile taka przyjemnosc powinna kosztowac ze bym wiedział jak pójde do warsztatu , jak zobaczą fjane autko od razu inne ceny daja:).

Ostatnio zostawiłem kolegi Citroena do przegladu i mówie do mechanika zeby zrobił ogólny przeglad bo auto jest do sprzedania. to tak zrobił ze policzył 12 tys za przegląd a auto warte moze z 8 tys :)

 

Jaki silnik posiadasz ? Zazwyczaj 5w30 ze specyfikcją BMW LL-04. Ja wymieniałem w serwisie który zajmuje się głownie wymianą oleju i jeśli miałem swój olej + filtr to płaciłem 20 zł za wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie silnik 2 L 163 koni , byłem u jednego mechanika to mi kazał najlepiej wlac jakis syntetyk czy cos takiego i co 10 tys wymieniać. Wole wiedziec co jest sprawdzone i kupic cos dobrego. Ile litrów idzie do tego silnika zeby wiedziev ile kupic tego oleju :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Umnie silnik 2 L 163 koni , byłem u jednego mechanika to mi kazał najlepiej wlac jakis syntetyk czy cos takiego i co 10 tys wymieniać. Wole wiedziec co jest sprawdzone i kupic cos dobrego. Ile litrów idzie do tego silnika zeby wiedziev ile kupic tego oleju :)

 

Jeśli chcesz bdb olej to polecam ten: http://allegro.pl/valvoline-synpower-xtreme-mst-c3-5w30-6l-c3-10-dpf-i4294311403.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.