Skocz do zawartości

[e61 535d] Przy ruszaniu otwiera się szyba tylna szyba


Kazeb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od wczoraj dziwny problem. jak ruszam autem sama otwiera sie tylna szyba :/ odskakuje. co ja zamkne wsiadam do auta tylko rusze i znowu. Jak wkoncu sie uda ruszyc to po zatrzyamniu na chwile powiedzmy na swiatlach znow przy ruszeniu odskakuje. Szuakłęm na forum ale nie znalazłem podobnego problemu. moze ktos sie orientuje w temacie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był podobny temat viewtopic.php?f=73&t=117820

U mnie okazało się ,że uszkodzony jest przycisk do otwierania tylnej szyby lub tasiemka na której znajduje się mikro przełącznik . Chyba dostała się woda do niego i najpierw sam otwierał szybę kiedy chciał bardzo często zaraz po ruszeniu i zatrzymaniu auta, często też powodował wybudzanie auta gdy stało zaparkowane i powodował przez to niemal całkowite wyładowanie akumulatora (po włożeniu kluczyka miałem komunikat o załączeniu się trybu oszczędzania energii i wyłączeniu wszystkich odbiorników prądu aby zachować energie na rozruch auta, resetował się przy tym zegar i dane komputera pokładowego). Otwarłem plastikowa klapka pod którą jest mikro przełącznik na tasiemce osuszyłem zapsikałem wd40 i przez jakiś czas było ok a później przycisk przestał działać wcale. Gdy przestanie działać to problemem jest otworzyć tylną szybą aby np. wymienić przycisk albo dostać się do wszystkich wiązek elektrycznych tylnej klapy, których przewody gdy popękają powodują rożnego typu problemy, podobno da się otworzyć tą szybę programowo inpa lub dis ale ja nie doszedłem jak to zrobić udało mi się za to otworzyć ją manualnie wg. tej instrukcji viewtopic.php?f=73&t=154633

Aby doraźnie uniknąć samoczynnego otwierania się tylnej szyby zablokuj centralny zamek od środka przyciskiem koło awaryjnych świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Jeżlei Cię to pocieszy to mam od miesiąca dokladnie to samo :)

 

Prawde mowiac nie am za bardzo czasu teraaz tego naprawiac wiec wykodowalem sobie otwieranie z guzika i zastapilem to otwieraniem szyby z pilota i troszke odkrecilem srube dociskajaca i jest spokoj i cisza od ponad tygodnia.

 

Musze sie w koncu zebrac i tez przycisk wymienic bo szewc bez butow chodzi jak zwykle :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko fakt że to się dzieje przy ruszaniu. Tak jakby auto dostawało sygnał po ruszeniu że ma go otworzyc :/ na poczatku myslalem ze po prostu nie trzyma ale jak "ciagne" szybe to sie nie otwiera dodam gazu i od razu sie otwiera. Dzisiaj sprobuje sie dostac do tych kabli jak mi ise uda to podziele sie wrazeniami :D o ile czegoś nie uwale jeszcze gorzej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
U mnie bylo w momenvie wrzucenia biegu a czasem przy odpaleniu. Mozliwe ze w tym momencie idzie np jakies inne napiecie na auto albo prozaicznie zmienia sie czestotliwoac drgan i wtedy zamek puszcza

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.