Skocz do zawartości

Przegrzewa sie


mongooes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja beti zrobila mi psikusa w swieta.... wrrrr

a mianowicie, po 30-40min jazdy zaczela sie strasznie grzac, wskazowka szybkim tempem zblizyla sie do czerwonego pola i zaswiecila sie kontrolka. zatrzymalem, otwieram maske, lecialo duzo pary nie z samego zbiornika wyrownawczego a obok niego....

czekam jakies 20 min i znowu to samo, po 5min znowu sie gotuje, z tym ze cisnienie juz bylo mniejsze.

Zauwazylem ze po wlaczoeniu silnika, nawet przy tak wyoskich temp wentylator z przodu chlodnicy sie nie wlacza. druga niepokojaca sprawa to taka ze nawet przy wiekszej predkosci na luzie i niskich obrotach temp caly czas wzrastala

na moje oko wyglada to tak ze duzy obieg sie w ogole nie zalacza... co to moze byc? termostat? pompa wody?

paski sa wszystkie cale...

no i jezeli nie da sie tego naprawic to jaki warsztat polecacie w Wawie tak zebym mogl we wtorek zaraz po swietach podjechac (a raczej podcholowac :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji jeszcze zapytam zeby nie zakladac kolejnego tematu:

skad brac opisy jak co rozebrac, gdzie co jest itp? czy to jest w instrukcji obslugi (owej nie posiadam)

oczywiscie wiem ze Wy zawsze pomozecie :), ale nie chce zawracac d..glowy najmniejszymi pierdołami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji jeszcze zapytam zeby nie zakladac kolejnego tematu:

skad brac opisy jak co rozebrac, gdzie co jest itp? czy to jest w instrukcji obslugi (owej nie posiadam)

oczywiscie wiem ze Wy zawsze pomozecie :), ale nie chce zawracac d..glowy najmniejszymi [bAD]

 

Jest dzial: ZROB TO SAM wystarczy :search:

 

tym razem :mrgreen:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=17114

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=18025

 

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB11&mospid=47441&btnr=11_1503&hg=11&fg=35

 

Wygląda na to, że termostat jest w typowym miejscu każdego silnika. Wykluczyłbym awarię wentylatora, wiskozy i pompy wodnej. Przy tej temperaturze zewnętrznej jaka jest obecnie silnik ze sprawnym obiegiem i drożną chłodnicą nie ma prawa się zagotować, nawet z uszkodzoną wiskozą. Termostat możesz sprawdzić również bez robierania obudowy. Po nagrzaniu silnika sprawdź czy węże doprowadzające/odprowadzające ciecz z chłodnicy i sama chłodnica są gorące. Jeśli nie (lub lekko ciepłe) tzn, że duży obieg jest nieczynny. W sytuacji awaryjnej gdy silni się gotuje możesz poratować się włączeniem ogrzewania na maxa w kabinie (tam też jest chłodnica zwana nagrzewnicą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mu chyba o wentylator klimy wisko nawet jak uszkodzone to sie kreci

fakt troche malo dokladnie opisalem.

patrzac od przodu: wentylator (nie kreci sie) chlodnica i wentylator (kreci sie)

rozumiem ze ten pierwszy jest od klimy i ma prawo sie nie krecic.

Za mało napisał ale może mieć zablokowane śmigło wentylatora.

smiglo moge poruszyc recznie bez zadnych oporow

Wykluczyłbym awarię wentylatora, wiskozy i pompy wodnej. Przy tej temperaturze zewnętrznej jaka jest obecnie silnik ze sprawnym obiegiem i drożną chłodnicą nie ma prawa się zagotować, nawet z uszkodzoną wiskozą. Termostat możesz sprawdzić również bez robierania obudowy. Po nagrzaniu silnika sprawdź czy węże doprowadzające/odprowadzające ciecz z chłodnicy i sama chłodnica są gorące. Jeśli nie (lub lekko ciepłe) tzn, że duży obieg jest nieczynny. W sytuacji awaryjnej gdy silni się gotuje możesz poratować się włączeniem ogrzewania na maxa w kabinie (tam też jest chłodnica zwana nagrzewnicą)

z tego co napisales to wyglada na to ze mam uszkodzony termostar, poniewaz czesc wezy jest goraca a czesc chlodna, tak jakby nie wlaczal sie duzy obieg. podpowiedzcie jeszcze gdzie i jaki termostat kupic? (Wawa)

co do ogrzewania na maxa to troche wczoraj pomoglo bo bym nie dojechal do domu.... pomijam fakt ze przy ostatnim postoju na ostygniecie padl mi aku :twisted: ale to inna bajka

Dzieki wszystkim za pomoc, jak naprawie to sie odezwe czy pomoglo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.