Skocz do zawartości

zaslepienie egr e60 177km


marcingnk09

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z egr a mianowicie od pewnego czasu zaczelo mi kopcic na czarno dodam ze dpf jest wymontowany i gdy wypiolem wtyczke i wezyk od egr to przestolo dymic ale po przejechaniu paru kilometrow wywalilo mi CHECK dlatego wlasnie moje pytanie brzmi w ktorym miejscu moglbym zaslepic egro zebym mogl zostaic go podlonczonego i zeby mi check nie wyskakiwal?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumowy Wężyk co idzie do egr przetnij na pół i zaślep z jednej i drugiej strony,ja mam tak u siebie i nic zero dymu zero błędów.

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozna zaslepic i programowo zmapowac ale tylko egr? Slyszalem ze ponoc trzeba robic oba dPf i egr. Zatkanie wezyka brzmi interesujaco ale ja bym w polowie nie cial a przy Egr przeciac. Zawsze mozna spowrotem podlaczyc. Czy ktos jeszcze ma przeciety i zarkany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Pozwolę sobie odgrzać temat. Otóż jakiś czas temu wyciąłem DPFa. Tydzień temu programowo go wyłączyłem i przy okazji wyłączyłem EGR. Magik, który mi to robił zasugerował mi usunięcie chłodniczki spalin (numer 2 na zdjęciu) bo podobno lubią "pękać do środka" i mogą bardzo niefajne rzeczy wpaść do silnika.

BApJr8Q.jpg


Jako, że EGR mam a właściwie miałem sterowany podciśnieniowo to pytanie czy taki zestaw będzie odpowiedni? Bo mi się wydaje, że tak.


I teraz rozumiem, że zgodnie z tym obrazkiem

eM8JC1I.png

usuwam EGR (3) z tą fikuśną rurką aż do chłodniczki (2), zamiast niego wstawiam ten króciec, do niego przykręcam przepustnicę (4) a z drugiej strony też usuwam tę fikuśną rurkę, zaślepiam kolektor i chłodniczkę z obu stron a podłączenie termostatu do chłodniczki i odpływ z niej zostawiam bez zmian. Tak to ma wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.