Skocz do zawartości

bmw e 36 320i lekko kopci i śmierdzi ,brak mocy


Grzesiek Legiejew

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam taki problem otóż 2 dni temu jechałem samochodem i zaczął ma tak dziwnie kopcić na błękitno , tak dosyć mocno nawet na jałowym biegu . tylko jak się silnik zagrzeje na zimnym to nic . kopci tak dziwnie i te spaliny śmierdzą tak dziwnie tak jak by się coś topiło to nie jest typowy zapach benzyny :mad2: . dziwne bo takie kopcynie nie jest zawsze wczoraj latałem i raz jest jak ostygnie , a później jak latam to nie ma . trochę jest zamulona , nie ma takiej mocy i dziwnie się zbiera. byłem u mechanika powiedział mi ze na jeden cylinder nie pracuje :nienie: ale pytanie czy by miała jaką kolwiek moc wtedy. macie jakieś pomysły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dymi ci na niebiesko to ewidentnie pali ci olej, na pierwszy rzut powinieneś sprawdzić uszczelniacze zaworów w głowicy ponieważ one mogą puszczać, potem uszczelka, ewentualnie próba olejowa. Ogólnie rzecz biorąc przy wymianie uszczelki powinieneś oddać głowicę do planowania razem z wymianą uszczelniaczy zaworowych razem z docieraniem i wtedy powinno być ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci dymi na błękitno/niebiesko to nie ma znaczenia jaki masz płyn chłodniczy, to spala ci olej. Jeżeli spalało by ci płyn chłodniczy to dymił by ci na biało (gęstymi kłębami) podobnie jak do pary wodnej tylko że mocniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
byłem u mechanika powiedział mi ze na jeden cylinder nie pracuje :nienie: ale pytanie czy by miała jaką kolwiek moc wtedy. macie jakieś pomysły

moc bedzie miala, troche gorzej sie zbiera ale duzej roznicy nie ma, moja na gazie nieraz nie chodzi na gazie i w sumie zauwazylem to przez przypadek jak na postoju przelaczylem na benzyne i przestal bujac silnikiem, no i slychac ze na ktorys nie pali przy wkrecaniu na obroty

Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.