Skocz do zawartości

E92 PODAWACZE PASÓW - działają u Was ?


MateuszCC

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ,

 

kupiłem e92 , podawacze od momentu kupna nie działały . Po włożeniu bezpiecznika podawacze wysuwają się a nie łapią pasa . Diagnoza ? Uchwyt do wymiany - 400 zł .

Teraz pytanie , bo pracownik serwisu BMW w którym chce zamówić ww. uchwyty poinformował mnie , że z wiekiem pasy twardnieją , a sytuacja (zniszczenie uchwytu) może powtórzyć się za miesiąc . Jak to jest u Was ? działają bez zarzutu ? Warto naprawiać ? Drzwi są długie więc sięganie po pas jest dość uciążliwe - ale jak mam zapłacić a za miesiąc ma być to samo to podziękuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nowe same końcówki do chwytaka, w serwisie około 200 pln za sztukę. Użytkuje pół roku i jest ok.

Co do samego pasa to ja bym powiedział że pas robi się miękki i nieraz zsuwa się z chwytaka ale jak ustawisz na dole pas dobrze przytrzymując go dywanikiem to działa bezbłędnie za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie zawsze łapią, w zadzie ten kierowcy w ogóle nie łapie, ale jakoś się tym nie przejmuje, przy okazji się wymieni ten mechanizm

 

Ale wysuwa się i nie zahacza o pas czy jak ?

U mnie końcówka się nie otwierała więc ją wymieniłem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie zawsze łapią, w zadzie ten kierowcy w ogóle nie łapie, ale jakoś się tym nie przejmuje, przy okazji się wymieni ten mechanizm

 

Ale wysuwa się i nie zahacza o pas czy jak ?

U mnie końcówka się nie otwierała więc ją wymieniłem i jest ok.

 

teraz to aż mam lukę w pamięci, a rano jechałem samochodem,

zobaczę po południu co z tym jest bo naprawdę aż przestałem na to zwracać uwagę po jakimś czasie od uszkodzenia

ale chyba nie łapie pasu od strony pasażera, a od strony kierowcy w ogóle się nie wysuwa

 

sprawdzę dzisiaj :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bardzo pomogło na nieblokujący się po wysunięciu uchwyt przesmarowanie go (smarowałem białym smarem HUSQVARNY, zeby nie brudzil), oczywiście nie za mocno żeby nie było nic widać. Teraz za każdym razem uchwyt się blokuje i podaje pas (pasy mam sztywne i niewyrobione z uwagi na niski przbeieg, ale też słyszałem że prasowanie i ewnentualnie krochmal pomaga usztywnić pas).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.