Skocz do zawartości

320d Problem z ciśnieniem doładowania POMOCY


sebekdoro

Rekomendowane odpowiedzi

320d 136km 2000r.

Witam,

od jakiegoś czasu borykam się z dość kłopotliwym problemem i postanowiłem o tym opisać ponieważ wykorzystałem już chyba

wszystkie możliwości żeby go usunąć czytając regularnie forum i opierając się na Waszych doświadczeniach.

Auto do tej pory chodziło idealnie (od razu jak kupiłem wymieniłem wtrysk sterujący, egr i przeplywkę, wszystko na oryginałach)

z tym, że od samego początku komputer pokazywał średnie spalanie ok 12l chociaż faktycznie było ok 8l. Trochę mnie to irytowało ale

przestałem się tym po jakimś czasie przejmować ponieważ komputer nie wykazywał żadnego błędu.

Po mniej więcej 1,5 roku walnął przepływomierz (okazało się, że ten uszkodzony miał środek boscha ale był w obudowie krafta) i po wymianie auto przyspieszało do pewnego momentu, potem słabło i znowu przyspieszało. Wymieniłem przepływkę na nową (oczywiście bosch) ale

nie pomogło więc oddałem samochód na reset i adaptację i też było tak samo.

Do tej pory bazując na waszym doświadczeniu i odwiedzając przeróżnych mechaników wymieniłem całe podciśnienie łącznie z

zaworkami, czujnik doładowania, znowu egr wszystkie uszczelki na podciśnieniu i tą przy turbinie, wyczyściłem kolektor i też wymieniłem

uszczelki, sprawdzałem wszędzie czy nie ma żadnego pęknięcia na tych grubych wężach, odpiąłem i zaślepiłem egr reset za resetem i dalej nic.

Jedynie z błędów które pokazuje komputer to brak ciśnienia doładowania początkowego, a czujników to mam chyba ze trzy na wymianę.

Bardzo dbam o auto i staram się zawsze wszystko wymieniać na bieżąco ale ta awaria doprowadza mnie do szału więc jeżeli ktoś

miał podobny problem i sobie poradziłem to proszę o pomoc, bo już sam nie mam pojęcia co jej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz INPA? Sprawdź wersję oprogramowania komputera DDE i podaj nam tutaj.

 

Skąd jesteś?

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłączyłem ją u siebie pod kompa i okazało się, że po wymianie przepływki nic nie zostało przeprogramowane (7787658).

Chciałem to zrobić samemu DISem ale gdy w trakcie instalacji dochodzi już do odpalenia auta, naciskam strzałkę i wyskakuje:

 

Data trasmission

disturbed!

 

Ignition?

Battery empty?

Plug-in connetions?

Switch off

electrical loads.

 

Mam win7 inpa i dis są na wmware (sposób nerwusa), akumulator naładowany, zasilanie do auta i lapka podpięte, zapory i internet wyłączone.

 

Probówałem zmienić w EDIABAS.bin:

 

RemoteHost

; Description : server address/name

; Default =

RemoteHost = 192.168.68.1 (było 30 i też nic)

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; Port

; Description : IP communication port

; Value : 1000 < port < 30000

; Default =

Port = 6801

 

 

a i tryb hibernacji też wyłączony.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale jak jest sam kabel podpięty to IPA pokazuje na czarno Baterry i Ignition,

a poza tym na desce świeci się czujnik klocków i mata pasażera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy turbinie było coś grzebane? Jeżeli tak to problem może tkwić w złym ustawieniu zmiennej geometrii spalin (VTG) w turbinie, co prowadzi właśnie do nieodpowiedniego przepływu powietrza przez turbosprężarkę, a w konsekwencji do zbyt niskiego ciśnienia doładowania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.