Skocz do zawartości

Pasek klimatyzacji - piszczy


keddex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , poczytałem trochę forum ale niestety nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na temat mnie nurtujący. Otóż chodzi o pasek klimatyzacji w E83 2,0D M47 150KM , zastosowany jest tam pasek rozciągliwy /bez napinacza/ jako dodatkowy pasek wieloklinowy . Otóż ten pasek po wymianie ciągle piszczy jest wymieniony już parę razy ostatnio już po tygodniu zaczął piszczeć na wolnych obrotach zaraz po odpaleniu silnika. Ja wymieniałem na firmy GATES i tu jest moje pytanie czy to piszczenie jest wynikiem złej firmy paska i należy bezwzględnie założyć oryginał BMW czy innej przyczyny. Nadmieniam, że koło pasowe na wale wymieniałem w serwisie 2 lata temu /nie oryginalne/. Podaję numery tych pasków w oryginale i w zamiennikach może ktoś miał tan sam problem - proszę o pomoc !

Oto jakie paski oprócz mojego GATESA 4PK 895SF /który piszczy/ znalazłem:

64557795144 BMW

4PK895 CONTITECH

0500040895 MEYLE

VKMV4SK895 SKF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

tu już było o pasku :


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=86&t=325446#p2387739

 

Kruk ma rację.....przerabiałem też to samo....ori jest ok a trzy inne :mad2: :mad2: :mad2:

 


 

nie potwierdzam


do mojego M54 kupiłem jedne z najtańszych i nie piszczą.


Gates 6PK1540 za 52,20zł

Gates 4PK0860 za 18,56zł


nigdy w życiu nie zgodził bym się na pasek za 250zł :mad2:

 

kolego nie wież w mity które są powielane na forum,

jak sobie sam założysz paski , zdejmiesz obejrzysz napinacze i wszystko złożysz to nie będzie piszczeć.

 

Raczej problem w długości leży a nie orginalnosci

:cool2:

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w E53,ale przez przeoczenie zakupilem pasek np.1125,a powinien być 1123 i w opisie bylo ze ten 1125 pasuje do klimy przy moim silniku i po niedlugim czasie zaczął piszczeć.Niby tylko 2mm ,a już lipa wiec sprawdź dobrze dlugości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.