Skocz do zawartości

[728] Cykanie - NIE SZKLANKI !


HugoEmPe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego już się dowiedziałeś jaka przyczyna jest tam u Ciebie?

Jutro zwalam dekiel i coś się powinno wyjaśnić.

 

On ma pewnie do zrzucenia głowice. Ma błąd przy montazu/remoncie głowicy i wątpię że macie ten sam problem. Bo u niego nie będzie zużycie materiału jak u ciebie tylko błąd montażu.

Nie, nikt mi głowicy nie zdejmował. Uszczelniacze miałem wymieniane bez demontażu głowicy - w życiu bym takiemu burkowi nie dawał głowicy ściągać tylko musiałby mi to robić warsztat który da fakturę i gwarancję - oj, był to błąd okrutny że i tego w ten sposób nie zrobiłem...

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kwestia cykania dalej nie rozwiązana...

Plus wizyty u mechanika jest duży, miałem cofnięty o 10* wałek ssący rozrządu przez tego dziada z Olsztyna, auto teraz o wiele lepiej zbiera się od dołu, silnik pracuje idealnie równo, myślałem że wcześniej było ok, ale ok to jest dopiero teraz :) Ale jak cykał - cyka...

Mechanik twierdzi, że nie powinno się w żadnym wypadku wymieniać uszczelniaczy bez demontażu głowicy, że efekt jest na chwilę i znowu zaczyna brać olej (tu się na pewno nie mylił bo już zaczyna...) - i że przy wymianie uszczelniaczy najprawdopodobniej minimalnie skrzywił któryś zawór i on wydaje ten nieszczęsny dźwięk. Raczej niestety głowica do remontu w takim razie, ale podobnież poza nieszczęsnym efektem akustycznym który mnie już do białej gorączki doprowadza kompletnie nic złego z silnikiem się nie dzieje - 40.000 km już tak zrobiłem i mówi żeby jeździć dalej i pogodzić się z tym, że będzie cykał, chyba że chcę robić kompletny remont głowicy...

Notabene mam na papierze z pieczątką jego diagnozę, czekam na taki sam świstek od mechanika który mi obecnie naprawia skrzynię biegów (serwis automatic w Łążynie, rewelacyjny fachowiec, z czystym sumieniem polecam!) - świstek świadczący o tym, że zużyte było od przebiegu łożysko na wałku - co świadczy o tym, że skrzynia jest podmieniona - i wtedy jazda z tym paprakiem który mi te numery poodwalał - pozakładam na większych polskich forach odpowiednie wątki + pismo do urzędu skarbowego i do jego szefa :] Wszystko wszystkim, gnojstwo i złodziejstwo jeszcze jestem w stanie przeżyć ale fakt że zrobił mi coś takiego, świadomie zepsuł auto, wiedząc że wożę tym autem dwuletnią córkę... to już wymaga najwyższego potępienia.

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też słyszałem o problemach ze sprężynami,a dokładnie czy nie są wyrobione zabezpieczenia zaworów na sprężynie i to może powodować takie stuki bądź cykanie,tak czy inaczej czeka mnie zwalanie głowicy bo napinacze wymieniłem obydwa razem z z całym rozrządem i nic nie pomogło.nawet nie pomogła zmiana oleju na 5W30 taki zalałem bo taki jest zalecany...w sobote zabieram się za ściągacie góry,dam dobremu fachowcowi który mi ją dogłębnie sprawdzi i wtedy może ucichnie ten problem,przynajmniej mam taką nadzieję bo to już potrafi wyprowadzić z równowagi,a przy okazji rozwiąże się ten problem który widzę,że jest wałkowany od x czasu.Na sworzeń mi to też nie wygląda ani na panewke tym bardziej,że pojawia się to i cichnie w czasie jazdy dokładnie jak pisałem jak przyśpieszam,a pompa była dobra tak co mi gościu zapewniał :) myślę,że nie wrobił mnie,a i przy okazji kanały też przeglądne olejowe....koledzy trzymajcie kciuki :)

 

Jaki ty masz silnik?? Gdzie jest zalecane - na forum. Dzieliłbym przez 5 co tu ludzie mówią na temat olejów silnikowych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej tuszuje problem, nie naprawia :) Odpuszczam póki co. Nie będę teraz głowicy zwalał...

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te objawy są u mnie,dzisiaj zauważyłem też jak stałem to klepała,było słychać stuki na wolnych obrotach,ale kiedy wrzuciłem drive trzymałem na hamulcu i jednocześnie dodawałem gazu stukanie ustało,coś pod wpływem oporu przestaje stukać,ale bladego pojęcia nie mam..chyba nikt tutaj nie miał takiego przypadku na serio....nie wiem czy czasami nie ma winy skrzynia lub coś z przeniesieniem napędu,muszę zobaczyć dokłednie na kanale przy odpalonym silniku....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Po ściągnięciu głowicy poznałem przyczyne stuków u mnie w silniku,była to tuleja 6 cylindra...całkowicie popękana wraz z ukruszonym sporym kawałkiem tłoka,a z pierścieni tylko szczępy zostały......niestety wymiana serca mnie już czeka>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Olej tuszuje problem, nie naprawia :) Odpuszczam póki co. Nie będę teraz głowicy zwalał...

 

dalej cyka? czy sie cos zmienilo?

cyka, cyka :) Ale jeździ jak trzeba kilometry wali nic nowego się nie psuje :) Dopiero co nim w Norwegii byłem...

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.