Skocz do zawartości

530d e60 metaliczny hałas po wrzuceniu na D z okolic tylnej


wandyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem tak jak w temacie.. Po wrzuceniu na D z okolic tylnej osi slychac metaliczne stukniecie, pozniej podczas jazdy lub przy ruszaniu jest to samo.. raz glosniejsze raz cichsze ale jest. Dodatkowo podczas jazdy przy wciskaniu i puszczaniu pedalu gazu szarpie autem cos w stylu poduszek pod skrzynia.. nie wiem takie mam odczucia.. ktos wie co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. U mnie w e39 było stuknięcie jak wrzucałem D lub R za każdym razem. Nie wiem co dokładnie to było, bo wymieniłem podporę, która miała zużyte łożysko, tarczę przegubową oraz poduszki skrzyni która już "nie istniały" ale myślę, że powodem mógł być wieloklin na wale który jest przykręcony śrubą na której robi się mikro luz i to powoduje stuknięcie jak by kluczem w pusta rurę. Przy demontażu podpory prosiłem o nasmarowanie wieloklina i pewnie to pomogło. Temat gdzieś był, ale nie potrafię znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał wyważony, łącznik elastyczny wału ze skrzynią wymieniony, przegub na końcu wału wymieniony, metaliczny stuk przy zmianie d i r ustał, natomiast pozostało takie jakby gumowe stuknięciewystepujące w nastepującej sytuacji: jadąc na d puszczajac gaz i po chwili znów go wciskajac z okolic tylnego mostu badz spod skrzyni jest takie gumowe pukniecie. poza tym czasami jadac spokojnie i gdy auto wrzuca na 6 bieg ( automat) rowniez jest to stukniecie i to bardzo mocne az rzuci buda auta. Ktos ma jakis pomysl?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.